Protmūšis Lekų kultūros namuose

Lenkų kultūros namai Vilniuje vėl subūrė mokyklinio amžiaus jaunuolius  į protmūšį. Dėl prizinių vietų kovojo 28 komandos iš Vilniaus miesto ir Vilniaus krašto lenkiškų mokyklų. Mūsų gimnazijai atstovavo dvi keturių asmenų IIG ir IVG klasių komandos. Dalyviai atsakė į klausimus 6 kategorijose, klausimai buvo apie Vilnių, lenkų kalbą, Lenkijos istoriją, įžymius žmones, geografiją ir muziką. Protmūšis – tai komandinis žaidimas, reikalaujantis ne tik žinių, bet ir aštraus proto bei kūrybiškumo.

Istorijos mokytoja Lilija Gajevska

KOVO 11-OJI – LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS ATKŪRIMO DIENA

Kovo 12 d. iškilmingai paminėti Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimo dieną aktų salėje susirinko gimnazijos bendruomenė. 1990 metų kovo 11d. Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba paskelbė, kad „nuo šiol Lietuva yra nepriklausoma valstybė su savo valstybės simboliais: Herbu, Vėliava ir Himnu.“

Šventinį renginį pradėjome kartu su choru giedodami Lietuvos Respublikos himną. Po jo Jaunučių bei vyresnių klasių mokinių choras atliko gražias lietuviškas dainas, kuriose prasmingi skambėjo žodžiai apie Tėvynės grožį bei meilę gimtajam kraštui.  IVG klasės mokinės Kamilija Voinič ir Modesta Ravluškevič  trumpai pristatė Lietuvos kelią į nepriklausomybę. Su  Lietuvos nepriklausomybės dieną sveikino ir mūsų gimnazijos IIG klasės mokiniai, kurie parodė meninę kompoziciją.

Visi džiaukimės Nepriklausomybe, mūsų tautos laisve!

Istorijos mokytoja Lilija Gajevska

Nebijome naujų iššūkių

Šiandien, kovo 18 dieną, vyko rajoninis teisinių žinių konkursas „Aš ir policija“, kurį organizavo Vilniaus apskrities vyriausias policijos komisariatas. Jo tikslas – ugdyti mokinių teisinį sąmoningumą, populiarinti policijos pareigūno profesiją, vykdyti tarp mokinių ankstyvąją teisės pažeidimų prevenciją, suteikti mokiniams naujų žinių, kuriant saugią aplinką. Mūsų gimnazijos komanda, t.y. IG kl. mokinės Brigita Čaplinska ir Karolina Borunova bei IIG kl. mokiniai Daniel Aškelovič ir David Liachovič, pirmą kartą dalyvavo šitame konkurse. Dalyviai turėjo atlikti „Kahoot“ užduotis – atsakyti į 50 klausimų iš įvairių teisinių žinių sričių. Džiaugiamės, kad mūsų mokiniai nebijo naujų iššūkių ir drąsiai priima naujoves.

Socialinė pedagogė Ana Maciulevič