Bitwa Intelektów w Domu Kultury Polskiej

Dom Kultury Polskiej w Wilnie po raz kolejny zgromadził młodzież szkolną  w tegorocznej edycji Bitwy Intelektów. O nagrody walczyło 28 drużyn z polskich szkół Wilna i Wileńszczyzny. Nasze gimnazjum przedstawiały dwie czteroosobowe drużyny klas IIG i IVG. Uczestnicy odpowiadali na pytania w 6 kategoriach dotyczących Wilna, języka polskiego, historii Polski, słynnych postaci, geografii oraz muzyki. Bitwa Intelektów – to gra drużynowa, która potrzebuje nie tylko wiedzy, ale również ostrego umysłu i kreatywności.

Nauczycielka historii Lilia Gajewska

11 MARCA – DZIEŃ OORODZENIA NIEPODLEGŁOŚCI LITWY

12 marca społeczność gimnazjum zebrała się w auli, aby uroczyście uczcić Dzień Odrodzenia Niepodległości Państwa Litewskiego. 11 marca 1990 r. Rada Najwyższa Republiki Litewskiej ogłosiła, że ​​„odtąd Litwa jest niepodległym państwem ze swoimi symbolami państwowymi: herbem, flagą i hymnem”. Uroczystość rozpoczęliśmy wspólnym odśpiewaniem hymnu Republiki Litewskiej. Po nim chór gimnazjalny wykonał piękne pieśni litewskie, w których wymownie zabrzmiały słowa o pięknie Ojczyzny i miłości do niej. Uczniowie klasy IVG Kamilia Wojnicz i Modesta Rawłuszkiewicz krótko przedstawiły drogę Litwy do niepodległości. Niepodległości Litwy pogratulowali także uczniowie klasy IIG naszego gimnazjum, którzy zaprezentowali kompozycję artystyczną.

Cieszymy się wszyscy z Niepodległości, wolności naszego narodu!

Nauczycielka historii Lilia Gajewska

Nie boimy się nowych wyzwań

18 marca w Szkole Podstawowej Mariana Zdziechowskiego w Suderwie odbył się konkurs wiedzy „Ja i policja”. W tym roku po raz pierwszy w tym konkursie wzięła drużyna z naszego gimnazjum. Reprezentowali naszą placówkę uczennice klasy IG Karolina Borunowa i Brigita Czaplinska oraz uczniowie IIG klasy Daniel Aszkiełowicz i Dawid Lachowicz. Uczniowie spisali się bardzo dobrze – a zadanie mieli niełatwe, musieli odpowiedzieć na 50 pytań z dziedziny prawa i pracy policji. Cieszymy się, że nasi uczniowie nie boją się wyzwań i chętnie biorą udział w nowych ciekawych konkursach.

Pedagog socjalny Anna Maciulewicz