STEAM PROJEKTŲ APIBENDRINIMAS GIMNAZIJOJE

Praeitais metais gimnazijoje startavo du projektai „Geriausias statistikas“ ir tarptautinis projektas „Grandinė medžiams“.

Tarptautinis projektas „Grandinė medžiams“ sujungė mokyklas iš Poznanės, Grudziądzo, Varšuvos, Nemenčinės ir Bezdonių. Mokyklose buvo aprūpintos IOT jutikliai ir šiukšlių konteineriais baterijoms surinkti. Projekto metu mokiniai gilino žinias apie naujas IT technologijas, dalyvavo online užsiėmimuose. Projekto tikslas buvo parodyti jaunimui interneto ir Blockchain technologijos pritaikymą atliekų tvarkyme, kartu atkreipiant dėmesį į technologijas miškotvarkoje.

Projektą „Geriausias statistikas“ organizavo Tiksliųjų ir gamtos mokslų metodinė grupė. Šis projektas subūrė mokinius rinkti duomenis apie mūsų gimnazijos mokinius. Kiekviena klasė ištraukė temą, turėjo ją išplėtoti, sukurti statistiką, įrašyti savo pristatymą ir išsiųsti komisijai, kuri ištrinko klases į skirtingas kategorijas, o nugalėtojus IT technologijų pagalbą išrinko patys mokiniai. Dabar žinome, kieno mokyklinės kuprinės yra sunkiausios ir lengviausios, kokios plaukų ir akių spalvos dažniausiai pasitaiko gimnazijoje, kuri klasė aukščiausia ir apie kokias profesijas mokiniai svajoja.

Pristačiusi projektus informatikos mokytoja Regina Dubicka mokiniams paruošė Kahoot platformoje užsiėmimą, kuriame mokiniai įtvirtino žinias apie skeletą ir kaulus. Moksleiviai taip pat oficialiai suteikė „vardą“ biologijos kabinete „įsikūrusiam“ skeletui.

Tiksliųjų ir gamtos mokslų metodinė grupė pirmininke

Jolanta Šemienė