Atsisveikinimas su 4 klase

Gegužės 30 d. mūsų gimnazijoje vyko pradinių klasių mokinių paskutinio skambučio šventė, kurioje dalyvavo gimnazijos direktorė, tėvai, mokytojai. Ši diena buvo ypatinga ypač tiems, kurie šiemet baigė pradinę mokyklą.

Renginio pradžioje 4 klasės mokiniai pristatė paruoštą meninę programą: tai buvo dainos ir net šokiai, taip pat eilėraščių deklamavimas. Mokiniai ypač gražiai padėkojo savo mylimiems mokytojams. Po meninės dalies vyko pradinio ugdymo pažymėjimų įteikimas, direktorė taip pat kiekvienam mokiniui padovanojo puodelį su mūsų gimnazijos simboliu – protinga pelėda ir šūkiu „Išdrįsk būti protingas“. Geriausi iš geriausių gavo diplomus arba padėkos raštus. Po to ketvirtokai savo jaunesniems draugams perdavė testamentą, kuriuo įpareigojo juos stropiai mokytis, laikytis mokinio taisyklių, gerbti save ir kitus. Atsidėkodami jaunesni draugai linkėjo linksmų atostogų ir įteikė saldžias dovanėles.

Tėvai įamžino įsimintiniausias akimirkas nuotraukose. Tai buvo ypatinga diena, kuri dar ilgai išliks mūsų atmintyje.       

                                                                                                            Liudmila Latyševič

Paskutinio skambučio šventė

Saulėtą ketvirtadienio popietę gimnazijoje nuaidėjo paskutinis skambutis. Ko gero, daugumos abiturientų galvoje šiuo metu sukasi vienintelė mintis – kaip puikiai išlaikyti egzaminus. Visgi prieš egzaminus abiturientai dar turėjo progą atsisveikinti su savo mylimiausia gimnazija ir šiek tiek atitrūkti nuo mokslų.
Paskutinio skambučio šventė tradiciškai prasidėjo Šv. Mišiomis Bezdonių Švč. Mergelės Marijos Aušros Vartų Gailestingumo Motinos, bažnyčioje, į kurią visos mokyklos mokiniai nužygiavo nešdami gimnazijos vėliavą.

Po mišių gimnazijos aktų salėje vyko paskutinio skambučio šventė, kurioje skambėjo abiturientų padėkos žodžiai visiems, kas vedė juos į žinių pasaulį, rūpinosi jais, kūrė gimnazijos aplinką. Šventės metu skambėjo šilti direktorės žodžiai, garbių svečių, auklėtojos, tėvų palinkėjimai, sėkmės ir svajonių išsipildymo linkėjo pirmokai, vienuoliktokai. Atminimui gimnazistai pasodino medelį ir sugalvojus norus paleido į dangų balionus – savo svajonių simbolius.  Linkime kuo geriau išlaikyti egzaminus, optimizmo ir tikėjimo savo jėgomis.

                                                                                IV G klasės auklėtoja Edita Verkovska

 

 

 

Atvirų durų diena pataisos pareigūnų profesinio mokymo centre

Gegužės 26 dieną mūsų gimnazijos IG ir IIIG klasių mokiniai dalyvavo atvirų durų dienoje Vilniaus pataisos pareigūnų profesinio mokymo centre. Mokiniams buvo pristatyti atrankos į pareigūno pareigas reikalavimai, mokymo programa ir karjeros galimybės. Mokymo centro kursantai demonstravo savigynos užsiėmimus, specialiųjų priemonių naudojimo techniką ir amuniciją. Drąsiausi mokiniai išbandė savo fizines jėgas ir priemonių panaudojimo būdus. Vėliau mokiniai buvo palydėtį į tirą, kur buvo supažindinti su ginkluote ir jos panaudojimo taisyklėmis ir reikalavimais. Daugiausia susidomėjimo sulaukė Mokymo centre esanti mokomoji kamera, kurioje mokiniai buvo supažindinti su kratos atlikimo etapais, draudžiamųjų daiktų paieškos ypatumais. Susidomėjusiems pareigūno profesija buvo pristatytos Mokymo centro mokymosi ir gyvenimo sąlygos. Programos pabaigoje mokiniai taip pat buvo supažindinti su kinologo profesija. Mokymo centro kinologas ir jo augintinė Aiša pademonstravo, kaip yra dresuojamas tarnybinis šuo, kaip vyksta šunų apmokymo procesas.

Mokiniai, arčiau susipažinę su nauja profesija, rimtai susidomėjo galimybe tapti valstybės pareigūnu ateityje.

Renata Urbanovič ir Justyna Dacevič

 

Literatūrinis projektas „Danutos Vavilov kūryba”

           Šiuolaikiniame gyvenime ypač sunku jaunimą sudominti literatūra, todėl mūsų gimnazijos pradinių klasių mokytojų metodinė grupė nusprendė sukurti projektą „Danutos Vavilov kūryba“. Projekto tikslas buvo paminėti poetės 75 gimimo metines, supažindinti mokinius su jos kūryba, ugdyti deklamavimo ir raiškiojo skaitymo  įgūdžius, atrasti jaunus talentus teatrališkumo ir kūrybos srityse.

          Projekto pradžioje mokiniai susipažino su autorės biografija ir kūrybiniu keliu, o vėliau kiekvienas pasirinko eilėraštį, kurį turėjo padeklamuoti. Antrame etape vyko dailės konkursas „D. Vavilov eilėraščiai mano vaizduotėje“, kuriame taip pat dalyvavo mokiniai iš Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazijos, Sužionių ir Eitminiškių pagrindinių mokyklų. Komisija ilgai negalėjo apsispręsti dėl nugalėtojų, nes visi darbai buvo labai kūrybingi ir įdomūs.

         Paskutinė projekto diena tapo teatrališkumo išbandymu: mokiniai patys tapo kūrinių veikėjais ir vaidino scenoje. O 2 klasės mokiniai, įrodydami, kad poetės eilės labai melodingos, atliko dainą pagal D. Vavilov eilėraščio „Greitai“ žodžius. Per projekto apibendrinamąjį renginį dalyviai gavo diplomus ir dovanėles, o taip pat padėkas už aktyvų dalyvavimą.

                                                                                     Projekto koordinatorė Ana Fedorovič

Matematika ir sportas

Ką bendro turi matematika ir sportas? Atsakymo į ši klausimą ieškojome gegužės 15 dieną renginio „Matematika ir sportas“ metu. Mūsų gimnazijoje vyko tarpmokyklinės 5-7 klasių varžybos. Susirungė mūsų gimnazijos „Pliusai ir minusai“ ir Bezdonių Saulėtekio pagrindinės mokyklos komanda „Saulėtekis“.

Dvi komandos rungtyniavo sportinėse estafetėse ir matematikos uždavinių sprendime. Pasirodo, tam  kad laimėti, nepakanka būti vien geru matematiku, nes nemažiau svarbu yra fizinė ištvermė, greitis, koordinacija, gebėjimas dirbti komandoje. Jau senovės graikai žinojo, kad fizinis aktyvumas tai sveikatos šaltinis, bet darniam asmenybės vystymuisi vien sportiško kūno nepakanka, taip pat svarbus yra ir proto lavinimas. O geriausia mankšta protui – tai yra matematika. Mokinai su dideliu užsidegimu sprendė matematikos užduotis: atlikinėjo paprastus skaičiavimus, dėliojo matematinį domino, ieškojo trupmenai poros, brėžė atkarpas ir žmogų iš geometrinių figūrų, ir kartu turėjo atlikti ir sportinius pratimus, o dauginti skaičius šokinėjant per šokdynę buvo sunkiausia, bet kartu ir linksmiausia užduotis.

Mokiniai įsitikino, kad ir matematikos uždavinius galima spęsti aktyviai ir linksmai, o tai yra geriausias paskatinimas mokytis.

Matematikos mokytoja Regina Dubicka

Netradicinė pamoka Medicinos ir farmacijos istorijos muziejuje

Gegužės 12 d. 4-IG klasių mokiniai kartu su auklėtojomis išvyko į ekskursiją į Balstogę. Kelionė į Lenkiją truko keturias linksmas valandas. Pirma vieta, kuri buvo aplankyta – Balstogės zooparkas. Pamatėme daug skirtingų gyvūnų, tokių kaip stumbrai, elniai, arkliai, stirnos, vilkai, paukščiai. Po to nuvažiavome į Balstogės medicinos universitetą, kur apsilankėme Medicinos ir farmacijos istorijos muziejuje. Ten vyksta moksliniai ir didaktiniai užsiėmimai bei parodos. Iš pradžių mokiniai dalyvavo užsiėmimuose edukacinėje laboratorijoje, kur pasigamino suvenyrus iš gipso. Vėliau mokiniai susipažino su senosios vaistinės, gydytojų kabinetų (odontologų, akių ligų, rentgenologų) istorija. Taip pat pamatėme seną lauko lazaretą, kuris karo laikais buvo Branickių rūmuose. Mokiniai ir mokytojai turėjo galimybę apžiūrėti ir anatomijos kabinetą, kuriame buvo tikri žmogaus organai – širdis, inkstai, tonzilės, oda, smegenys, plaučiai. Ekskursijos metu didelis dėmesys buvo skirtas ir indams bei įrankiams, kurie kadaise buvo naudojami vaistų gamybai, vaistinių baldams bei gydomiesiems augalams auginti. Po ekskursijos muziejuje visi nuėjome į seną Balstogės medicinos universiteto salę, pasivaikščiojome per neapsakomo grožio Branickių rūmų sodą. Taip pat mokiniai ir mokytojai pasigrožėjo įspūdingu miesto senamiesčiu, pasivaikščiojo Kosciuškos aikštėje, kur Rotušės pavėsyje turėjo galimybę paragauti skanių ledų.

Visi mokiniai liko labai patenkinti ekskursija, kadangi ne tik maloniai praleido laiką, bet ir praplėtė bei pagilino įvairių sričių žinias.

 Edita Klimaševskaja

Anglijos simbolių pamokėlių 4 klasėje

Su kuo mums asocijuojasi Anglija ir jos gyventojai? Su kokiomis tradicijomis ir įpročiais? Iš ko atpažįstame, kad vienas ar kitas simbolis yra susijęs su Anglija? Būtent tai šiandien – gegužės 9 d. mūsų gimnazijos 4 klasės mokiniai turėjo galimybę sužinoti. Gerai žinoma, kad anglai turi daug nacionalinių simbolių, naudojamų daugelyje gyvenimo sričių – nuo įpročių iki sporto. Anglų kalbos pamokos metu mokiniai susipažino su žymiausiais nacionaliniais Anglijos simboliais, tokiais kaip herbas, vėliava, flora ir fauna, vietovės, žmonės ir t.t. Taip pat pažiūrėjo nuotraukas, spalvino, darė Anglijos simbolių plakatą. Mokiniai linksmai praleido laiką ir praplėtė savo kalbos ir kultūros žinias.

Anglų kalbos mokytoja Justyna Dacevič

Ji – brangiausias žmogus kiekvienam vaikui…

Gegužės 11 dieną Motinos dienos proga mūsų gimnazijoje vyko koncertas. Mokiniai pakvietė į šventę savo mamas, kurias linksmino įvairiais pasirodymais. Gimnazijos direktorė Veslava Voinič pradėdama šventinę programą pasveikino susirinkusius, mamoms palinkėjo sveikatos, šeimyninės laimės, daug šypsenų ir džiaugsmo.

Gimnazijos choras linksmino susirinkusius savo dainomis, dėkojo mamoms už meilę ir rūpestį. Šokėjai labai paįvairino programą savo įspūdingais kostiumais: buvo ir tautinių šokių, ir piratų su kardais, ir egzotiškų šokėjų su vėduoklėmis. 5 klasės mokiniai pirmą kartą scenoje pasirodė su fleitomis.

Vyresniųjų klasių mokinių surengto vaidinimo metu sužinojome Velniūkštės, kuri norėjo tapti gera, istoriją. Ji nuėjo net iki dangaus, kad išlaikytų egzaminą ir taptų angelu. Pabaigai sujaudintos iki ašarų mamos gavo vaikų paruoštas dovanėles ir dar ilgai aplodismentais dėkojo organizatoriams už šventę.

                                                                                                     Ana Maciulevič

1 2