Netradicinė pamoka Medicinos ir farmacijos istorijos muziejuje

Gegužės 12 d. 4-IG klasių mokiniai kartu su auklėtojomis išvyko į ekskursiją į Balstogę. Kelionė į Lenkiją truko keturias linksmas valandas. Pirma vieta, kuri buvo aplankyta – Balstogės zooparkas. Pamatėme daug skirtingų gyvūnų, tokių kaip stumbrai, elniai, arkliai, stirnos, vilkai, paukščiai. Po to nuvažiavome į Balstogės medicinos universitetą, kur apsilankėme Medicinos ir farmacijos istorijos muziejuje. Ten vyksta moksliniai ir didaktiniai užsiėmimai bei parodos. Iš pradžių mokiniai dalyvavo užsiėmimuose edukacinėje laboratorijoje, kur pasigamino suvenyrus iš gipso. Vėliau mokiniai susipažino su senosios vaistinės, gydytojų kabinetų (odontologų, akių ligų, rentgenologų) istorija. Taip pat pamatėme seną lauko lazaretą, kuris karo laikais buvo Branickių rūmuose. Mokiniai ir mokytojai turėjo galimybę apžiūrėti ir anatomijos kabinetą, kuriame buvo tikri žmogaus organai – širdis, inkstai, tonzilės, oda, smegenys, plaučiai. Ekskursijos metu didelis dėmesys buvo skirtas ir indams bei įrankiams, kurie kadaise buvo naudojami vaistų gamybai, vaistinių baldams bei gydomiesiems augalams auginti. Po ekskursijos muziejuje visi nuėjome į seną Balstogės medicinos universiteto salę, pasivaikščiojome per neapsakomo grožio Branickių rūmų sodą. Taip pat mokiniai ir mokytojai pasigrožėjo įspūdingu miesto senamiesčiu, pasivaikščiojo Kosciuškos aikštėje, kur Rotušės pavėsyje turėjo galimybę paragauti skanių ledų.

Visi mokiniai liko labai patenkinti ekskursija, kadangi ne tik maloniai praleido laiką, bet ir praplėtė bei pagilino įvairių sričių žinias.

Edita Klimaševskaja