„Laboratorium gniewu”

12 lutego w naszym gimnazjum uczniom 5, 6 i 7 klas odbyły się zajęcia, podczas których badaliśmy gniew. Lekcje przeprowadziła Sonata Patapienė, przedstawicielka mobilnego zespołu Urzędu Zdrowia Publicznego „Vilnius sveikiau”.

Gniew jest naturalną emocją, jednak czasami może prowadzić do negatywnych konsekwencji. Dlatego właśnie podczas zajęć uczniowie badali, jak odczuwany jest gniew w naszym organizmie, oceniali odczuwaną złość oraz poszukiwali odpowiednich sposobów jej wyrażania i przezwyciężania. Okazuje się, że sposobów na kontrolowanie złości jest nawet kilka – o tym dowiedzieliśmy się podczas zajęcia. W tym dniu uczniowie udoskonalili swoje kompetencje komunikacyjne, poznawcze i społeczne, emocjonalne i zdrowotne.

Nauczycielka umiejętności życiowych Jolanta Szemiene

Walentynki w Gimnazjum

Jak co roku dzień Świętego Walentego jest również obchodzony w naszym  gimnazjum. Z tej okazji był zorganizowany konkurs na ,,Najpiękniejszą skrzynkę walentynkową”, do której uczniowie mogli wrzucać walentynkowe listy dla swoich sympatii i przyjaciół.

Uczniowie klasy IG rozdawali listy składane wcześniej do  skrzynek walentynkowych. Uśmiech na twarzy i rozpromienione buzie świadczyły o tym, że otrzymane listy sprawiły wiele przyjemności. Spośród wielu przepięknie wykonanych prac wyłoniliśmy zwycięzców, a nimi zostali uczniowie klasy 7 oraz IIG. Największą ilość walentynek zebrała klasa 8. W tym dniu również został rozstrzygnięty konkurs pt. „Miss i Mister Gimnazjum”. Społeczność szkolna wybierała poprzez głosowanie najsympatyczniejszych uczniów naszego gimnazjum, którym przyznano tytuł miss i mistera. Miss szkoły została wybrana Kamilia Wojnicz z klasy  IVG,  a misterem  Żan Paknys z klasy IVG.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i dobrą zabawę oraz gratulujemy zwycięzcom.

Karolina Borunowa, członkini Samorzadu Uczniowskiego