Zintegrowana lekcja języka litewskiego, plastyki i teatru w Muzeum Sztuki Vytautasa Kasiulisa

30 stycznia uczniowie klasy 7-8 mieli okazję wziąć udział w zintegrowanej lekcji z języka litewskiego, plastyki i teatru ,która odbyła się w Muzeum Sztuki Vytautasa Kasiulisa. Najpierw uczniowie obejrzeli wiele pięknych obrazów i rzeźb. Dalsza część zwiedzania odbyła się w pracowni muzealnej. Uczniowie wykonywali prace graficzne z farbą drukarską. Samodzielnie przygotowali projekty grafik wyłącznie w czerni i bieli, a następnie wykonali matryce z tektury i uzyskali odbitki graficzne. Zadanie przyniosło uczniom wiele twórczej satysfakcji. Także wykazali się doskonałą wiedzą z zakresu języka litewskiego, plastyki oraz teatru. Uczniowie mogli nauczyć się wiele o historii sztuki, technikach malarskich i graficznych, a także rozwijać swoją wyobraźnię i kreatywność.

Nauczycielki Edyta Klimaszewska, Olga Szabłowskienie