LEKCJA DOBROCI I ODPOWIEDZIALNOŚCI W SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT „SOS GYVŪNAI“ W WILNIE

W bajce „Mały Książę“ napisane: „Stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoisz…“. Niestety, rzeczywistość w naszym kraju jest trochę inna. Schroniska wciąż są pełne zwierząt, skrzywdzonych przez człowieka.

Aby przedłużyć cud Świąt Bożego Narodzenia i dobrych uczynków, uczniowie klasy IIIG naszego gimnazjum wraz z przedstawicielami Gminy Bezdany oraz Centrum Kultury w Bezdanach zorganizowali trwającą prawie miesiąc społeczną akcję dobroci, podczas której zbierali żywność i inne niezbędne rzeczy dla schroniska „SOS Gyvūnai”.

Po otrzymaniu pomocy od osób nieobojętnych i zebraniu znacznej ilości niezbędnych rzeczy, 6 lutego br. uczniowie klasy IIIG wraz z wychowawczynią udali się do schroniska, aby przekazać zebraną pomoc. Uczniów powitał huczny chór z około 100 żałośnie szczekających psów i około 70 par smutnych kocich oczu. Pracownik schroniska opowiedziała uczniom o ich codziennym życiu, z jakimi wyzwaniami spotykają się w pracy oraz krótko przedstawiła historie tam zamieszkujących zwierząt.

Chcemy serdecznie podziękować wszystkim mieszkańcom Bezdan i okolic, którzy dołączyli się do akcji swoim dużym sercem i dobrym uczynkiem. Także dziękujemy pracownikom schroniska „SOS Gyvūnai“ za przyjęcie oraz lekcje dobroci i odpowiedzialności. Dziękujemy dyrektor naszego gimnazjum pani Wiesławie Wojnicz, nauczycielom, pracownikom, uczniom, pełniącej obowiązki starosty gminy Bezdany pani Danucie Klimaszewskiej, administratorce Centrum Kultury w Bezdanach pani Emanueli Koren za podtrzymanie i współpracę! Tylko z naszą wszystkich pomocą udało się przedłużyć świąteczny cud, który choć i na krótko, ale złączył nas wszystkich w ważnej pracy, rozgrzał serca nieobojętnych i dodał radości i wiary w dobroć.

Wychowawczyni IIIG klasy Justyna Dacewicz-Aschabowa