LEKCJE BIOLOGII I CHEMII W STEAM CENTRUM EDUKACJI W UTENIE

7 lutego uczniowie naszego gimnazjum mieli wspaniałą okazję odwiedzić Centrum Edukacji STEAM w Utenie, które mieści się w jednym z budynków upamiętniających historię pochodzenia miasta – w Dworku Uteny. Tutaj uczniowie kształcili kompetencje poznawcze, komunikacyjne, cyfrowe, emocjonalne i zdrowotne. Pogłębiali także swoją wiedzę z nauk biologicznych, chemicznych, technicznych i matematycznych. Uczniowie mieli możliwość samodzielnie eksperymentować, wykonali nawet dwie prace laboratoryjne: „Sztuczna nerka” i „Oddychanie: pomiar stężenia dwutlenku węgla i gazowego tlenu”. Chociaż prace w laboratorium trwały ponad trzy godziny, ale lekcje nie przedłużyły się, gdyż było bardzo ciekawe, zrozumiale i aktywnie.

Serdecznie dziękujemy kolektywowi Centrum Edukacji STEAM, który przyjął nas bardzo ciepło. Na pewno wrócimy do tego centrum, ponieważ zostało jeszcze nie wykonanych sporo prac laboratoryjnych. Do domu wróciliśmy nie tylko pełni wrażeń, ale i z prezentami.

Nauczycielka biologii Jolanta Szemiene