Nietradycyjna lekcja plastyki

W wiosenny dzień, 15 marca, uczniowie klasy 3 i 4, Gimnazjum im. J. Słowackiego w Bezdanach mieli okazję uczestniczyć na lekcji plastyki w Domu Kultury w Bezdanach pod kierownictwem Anny Łudoitiene. Pani Anna demonstrowała i opowiadała jak jest ciekawie rysować na piasku, uczniowie mieli fantazję bez granic, ktoś rysował morze, a ktoś rozwiązywał przykłady matematyczne. Każdy uczeń swój rysunek mógł upiększyć różnokolorowymi kamuszkami, muszelkami, kwiatkami. Uczniowie byli bardzo zadowoleni.

Aneta Poszewiecka

Edukacyjna wycieczka do planetarium

Uczniowie klas początkowych Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego 23 marca mieli edukacyjną lekcję w planetarium. Poznali, w jaki sposób odbywa się obieg wody w przyrodzie. Na podstawie małej kropelki wody uczniowie zrozumieli, jak należy ją cenić i szanować. Zadziwiło również i gwiaździste niebo, na którym odszukali i poznali niektóre planety. Pełni wrażeń po lekcji w planetarium, mieli rozrywkę w kręgielni Apolio. Tutaj wykazali swoje zdolności fizyczne w celnych rzutach. Następnie pobawili się na placyku zabaw przy Akropolisie. Zadowoleni i wzbogaceni o nowe wiadomości szczęśliwie powrócili do gimnazjum.

Nauczycielka klas początkowych Franciszka Jankowska

Pokochać matematykę

W dniach 13-17 marca w naszym gimnazjum mieliśmy tydzień matematyki. Organizatorem tego przedsięwzięcia było koło metodyczne nauczycielek klas początkowych. Przedsięwzięcie miało na celu krzewienie zainteresowania nauką, która dla niektórych czasem wygląda nudną, a jej owoce nieosiągalne, pomimo twierdzenia, że matematyka – to królowa wszystkich nauk.

W ramach tego tygodnia uczniowie mieli wiele ciekawych imprez: były to konkursy rozwiązywania testów, kolorowania według kodu, dekorowania swojej szczęśliwej liczby. Dla najsilniejszych był to też udział w konkursie matematycznym „Kangur“.

Dowodem na to, że elementy matematyki są często spotykane w twórczości poetyckiej i muzycznej, były deklamacje wierszy, śpiewanie piosenek, zgadywanie zagadek oraz pląsy, które zawierały elementy matematyki.

Tydzień został uwieńczony wyłonieniem w każdej klasie „Mistrzów matematyki“ oraz nagrodzeniem wszystkich uczestników dyplomami uznania.

Anna Fedorowicz