Republikańska Konferencja Naukowa „Działalność badawcza nauk przyrodniczych 2017”

9 marca w Wilnie w hotelu „Karolina” odbyła się republikańska konferencja naukowa „Tiriamoji veikla gamtamoksliniame ugdyme 2017“ organizowana przez prywatne gimnazjum „Saulės”. W konferencji brał udział i uczeń naszego gimnazjum Deiwid Gudaniec.

Przybyli na konferencję uczniowie IG – IVG klas mieli możliwość pracować w sekcjach biologii, chemii oraz fizyki, a także razem z nauczycielami wykonać prace praktyczne oraz je przedstawić. Uczeń IIIG klasy Deiwid Gudaniec przedstawił pracę pod tytułem “Ocena stanu powierzchniowych wód – chemiczne i biologiczne zanieczyszczenie rzeczki Bezdanki”. Koordynatorkami pracy były nauczycielka chemii Edyta Werkowska i nauczycielka biologii Edyta Karpowicz.

Podczas konferencji zostały przedstawione prace o różnej tematyce nauk przyrodniczych; oryginalne prace badawcze, które zostały wykonane nie tylko w szkołach, ale również na uniwersytetach czy we wyspecjalizowanych laboratoriach.

Koordynatorzy pracy przyrodniczej oraz uczeń IIIG klasy Deiwid Gudaniec otrzymali podziękowania za udział w konferencji.

Cieszy, że wspólna praca uczniów i nauczycieli jest widoczna i doceniana, a także promuje współpracę z naukowcami.

Edyta Werkowska, Edyta Karpowicz