Angielski na wesoło

W zimne wiosenne popołudnie, 25 kwietnia bieżącego roku, uczniowie klas 3 i 4 naszego gimnazjum zebrali się razem, aby wypróbować swe siły w wiktorynie z języka angielskiego „Learning English is Fun“. Z dużą chęcią i zapałem do pracy uczniowie przedstawili swe drużyny. Pięknie zaśpiewali wesołą angielską piosenkę „Clap your hands“, która jeszcze bardziej rozluzniła panującą w klasie atmosferę. A po tym, uczniów czekała już bardziej poważna praca – rozwiązywanie różnorodnych zadań z języka angielskiego. Początkujący językoznawcy mieli wspaniałą okazję sprawdzić swoją wiedzę z już znanych dla nich tematów – słownictwa, gramatyki… Obie drużyny osiągnęły bardzo dobry rezultat i za to każdy uczestnik wiktoryny otrzymał dyplom oraz prezent. Uczniowie jeszcze raz przekonali się, że nauka języków obcych jest wesołym i pożytecznym procesem i dla każdego z nas otwiera wciąż nowe horyzonty.

Nauczycielka języka angielskiego Justyna Dacewicz

Udział w rejonowym konkursie „Semafor”

24 kwietnia drużyna przedstawicieli klas początkowych naszego gimnazjum, na czele z kapitanem Tomaszem Kuczinskasem, wzięła udział w rejonowym konkursie wiedzy o ruchu drogowym „Semafor”, który odbył się w Gimnazjum „Rytas” w Rudaminie. Uczniowie rywalizowali w dziewięciu konkurencjach.  Wiedzę uczniów oceniała licznie zgromadzona ekipa policjantów oraz nauczyciele-metodycy. Zadania potrzebowały jak teorytycznej wiedzy, tak też praktycznych nawyków  przejścia przez jezdnię. Podsumowując wiedzę konkursanktów jury wybrało 2 drużyny z 11 szkół rejonu, które będą kontynuować walkę o zdobycie 1 miejsca w republikańskim konkursie „Semafor”. Nasza drużyna chociaż i nie popadła do finału, jednak godnie reprezentowała sweje gimnazjum. Za udział w konkursie zostaliśmy nagrodzeni dyplomem uznania oraz prezentami, a nauczycielka, szykująca je do tego konkursu – „Imiennym podziękowaniem”.

Anna Fedorowicz

Przedstawienie teatrzyku z Krakowa

We czwartek 6 kwietnia w naszym gimnazjum gościliśmy teatrzyk z Krakowa. Uczniowie klas 1-5 oraz dzieci z sąsiedniego przedszkola oglądali bardzo pouczające przedstawienie ,,Jadki i Niejadki’’, które pouczyło zebranych w auli, jak należy prawidłowo i zdrowo odżywiać się. Postać Zosi z przedstawienia pokazała, jak należy szanować pokarm. Osiołek nauczył dzieci, w jaki sposób należy odczytywać datę ważności spożywanych produktów. Dzieci rozwiązywały zagadki o warzywach i wspólnie ustaliły, że należy jak najwięcej je spożywać, bo mają dużo witamin. Na zakończenie wspólnie z aktorami pobawiły się w pouczające gry.

Nauczycielka klas początkowych  Franciszka Jankowska

„Przez krzyż do chwały”

6 kwietnia odbył się montaż słowno – muzyczny „Przez krzyż do chwały”, który poprzedził święto wielkanocne.
Pięknie brzmiały piosenki religijne wykonane przez chór „Nuta”, które podśpiewywali zebrani w auli.  Wiersze o krzyżu wprowadzili w zadumę i spokój, a prezentacja o wielkanocnych zwyczajach przypomniała, co musimy mieć w koszyczku na święconkę.

Wesołych świąt Wielkanocnych !

Nauczycielka religii Inesa Mackiewicz i nauczycielka muzyki Olga Krasodomska

Tydzień matematyki w klasach 5-8 i IG-IIG

Tydzień przed wakacjami uczniom klas 5-8 i IG-IIG przeminął w duchu rywalizacji, bowiem poświęciliśmy go matematyce. Odbyły się wiktoryny matematyczne pomiędzy klasami 5 i 6, 7 i 8 oraz IG i IIG, konkurs na „Mistrza łamigłówek”, nawet nauczyciele nie matematycy chętnie przystąpili do rozwiązywania zadań matematycznych, by sprawdzić swoją wiedzę z tego przedmiotu. Dużo zainteresowania wywołał też konkurs matematyczno-technologiczny, poprzedzający tydzień matematyki „Wybuduję sobie zamek”, w którym każda klasa zajęła się budowaniem modelu zamku z figur przestrzennych. Dominował tu papier i karton, ale najbardziej pracowity uczeń z 7 klasy wykonał model zamku ze sklejki, tym samym, drogą ogólnoszkolnego głosowania, przyniósł swej klasie zwycięstwo.

Była to wspaniała okazja do podkreślenia, jak niezbędna jest wiedza matematyczna na co dzień oraz aktywizowanie uczniów do wykazywania inicjatywy i realizowania własnych pomysłów.

Nauczycielki matematyki R.Dubicka, T. Wojciechowicz, H. Sawiel

Strefowy konkurs ortograficzny i miniolimpiada z języka polskiego

29 marca w naszym gimnazjum odbył się strefowy konkurs ortograficzny oraz mini olimpiada z języka polskiego. Uczniowie klas 5-7 zmagali się w pisaniu dyktanda, natomiast uczniowie klas starszych – 8, IG , IIG- w pisaniu rozprawek oraz listów. Zwycięzcom gratulujemy i szykujemy się do kolejnego, III etapu olimpiady, który odbędzie się  6 kwietnia  w Szkole Podstawowej w Szumsku .

Zwycięzcy z naszego gimnazjum:

Joanna Dacewicz, uczennica 5 klasy

Kamilia Wojnicz, uczennica 5 klasy