Olimpiada z geografii „„MANO GAUBLYS“ dla klas 6-8

21 marca w naszym gimnazjum odbyła się olimpiada z geografii pt. „MANO GAUBLYS“, której celem jest – zachęcanie uczniów do pogłębiania wiedzy z geografii i jej popularyzacja. W olimpiadzie swoją wiedzę sprawdzili uczniowie klas 6-8.

Zwycięzcy 6 klasy:

I miejsce: Artur Kondratowicz

II miejsce: Agata Trumpakaitie

III miejsce: Emanuela Koren

Zwycięzcy 7 klasy:

I miejsce: Paulina Mackiewicz, Agnieszka Kowalewska

II miejsce: Aneta Kowalewskaja

III miejsce: Aneta Juchniewicz

Zwycięzcy 8 klasy:

I miejsce: Milita Fronska

II miejsce: Edgar Gulbickij

III miejsce: Justyna Poszewecka

Dziękuję wszystkim za udział i aktywność.

Nauczycielka geografii Renata Urbanowicz

Dzień Ucznia w klasie 6

21 marca uczniowie 6 klasy wybrali się na łono przyrody do pobliskiego lasu. Pomimo niezbyt pięknej pogody, mieliśmy świetny humor. Zawędrowaliśmy w malownicze miejsce położone nad strumykiem, rozpaliliśmy ognisko, piekliśmy kiełbaski. Szukaliśmy znaków nadchodzącej wiosny, omawialiśmy krajobraz, szczególnie uczniów zaciekawiły pocięte przez bobrów drzewa. Wracaliśmy w świetnym nastroju, a uczniowie już planowali następną wycieczkę na łono przyrody.

Wychowawczyni Anna Maciulewicz

20 marca – Dzień Ziemi

20 marca jest Światowy Dzień Ziemi. Nadchodzi astronomiczna wiosna. To czas, kiedy nadchodzi równonoc wiosenna – dzień i noc ma jednakowy czas we wszystkich zakątkach globusa ziemskiego.

W Dzień Ziemi na całym świecie ludzie wyrażają pragnienie, aby zachować to, co jest najważniejsze dla nas wszystkich: czyste powietrze, woda, gleba, fauna i flora.

Nauczycielka geografii Renata Urbanowicz

Konkurs wiedzy o ruchu drogowym

Wszyscy na co dzień jesteśmy uczestnikami ruchu drogowego. Na drogach chcemy się czuć bezpiecznie, a to wymaga znajomości i przestrzegania ustalonych zasad przez uczestników ruchu, a szczególnie przez najmłodszych. Aby wiedza o zasadach ruchu drogowego była trwalsza corocznie jest organizowany konkurs „Semafor“, który ma za zadanie przybliżyć uczniom naukę bezpiecznego poruszania się na drodze.

Właśnie taki konkurs, wśród uczniów klas początkowych Szkół Niemeńczyńskiej Strefy odbył się 20 marca w naszym gimnazjum. W konkursie wzięły udział drużyny ze Szkół Podstawowych w Jęczmieniszkach i Suzanach, z Gimnazjim im. Konstantego Parczewskiego w Niemenczynie oraz z Gimnazjum im. J. Słowackiego w Bezdanach. Wiedzę konkursantów oceniała komisja, w skład której weszły zaproszone przedstawicielki rejonowej komendy policji.

Uczestnicy konkursu wykazywali się wiedzą dotycząca podstawowej znajomości znaków drogowych, umiejętnością rozwiązywania na makietach sytuacji w ruchu drogowym, odpowiadali na pytania quizu oraz analizowali sfilmowane sytuacje wydarzające się na jezdni. Uczniowie pokazali też jak bezpiecznie zachować się na przejściu dla pieszych oraz korzystać z odblasków.

Sprawdzian wykazał, że wysoki poziom wiedzy z zakresu znajomości ruchu drogowego posiadają wszyscy uczestnicy. Za dobre wyniki sprawdzianu drużyny zostały nagrodzone dyplomami oraz upominkami.

Zwyciężczynią konkursu została drużyna Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Bezdanach, która zakwalifikowała się do następnego etapu konkursu.

Anna Fedorowicz