Święto pierwszaków

Dziecko przychodząc do szkoły po przedszkolu trafia w trochę ,,inny’’ świat. Staje się starsze, ma nowe obowiązki, poznaje nowych kolegów i koleżanek. Pierwszak na początku nauki jest tylko pierwszakiem, lecz według tradycji, która jest w naszym gimnazjum już od wielu lat, czeka na pasowanie go na ucznia. Takie święto odbyło się w naszym gimnazjum 16 grudnia. Pierwszacy na początku mieli swój występ: śpiewali piosenki, recytowali wiersze, zatańczyli. Następnie za pomocą wróżek mieli odbyć podróże aż do ośmiu krain, w których mieli wykonać odpowiednie zadania i polecenia. Zdolności pierwszaków oceniała komisja w składzie dyrektor i wicedyrektor gimnazjum, jednej mamy oraz babci. Dzieci wykonały bardzo dobrze wszystkie zadania, złożyły ślubowanie i pani dyrektor pasowała pierwszaków na uczniów. Każdy otrzymał dyplom, prezenty oraz pozdrowienia od swych kolegów i koleżanek z początkówki. W klasie na uczniów czekał piękny tort w postaci książki – słodki prezent od rodziców. Uczniowie pierwszej klasy są wdzięczni za święto „Pasowania na ucznia’’ pani dyrektor, uczniom piątej klasy oraz rodzicom.

Wychowawczyni pierwszej klasy Franciszka Jankowska

dscf7911dscf7914dscf7892dscf7892

dscf7990-1 dscf7967-1 dscf7959-1 dscf7821-1

Udział w konkursie „Jesteśmy widoczni, jesteśmy bezpieczni”

Smutna statystyka wypadków drogowych, w których ucierpieli piesi, zmusza do zastanowienia się, czy robimy wszystko, by tych wypadków było jak najmniej. Każdego roku Komisariat policji rejonu wileńskiego organizuje konkursy dla uczniów, by zwrócić uwagę na zachowanie się pieszych na drogach, szczególnie w ciemnej porze doby i przypomina o niezbędności noszenia odblasków. W tym roku był to konkurs zdjęcia „wefie” i nasza cała klasa chętnie wzięła w nim udział.

16 grudnia w Komisariacie policji rejonu wileńskiego odbyło się podsumowanie i rozstrzygnięcie konkursu, na które przybyli nie tylko uczestniczące drużyny lub ich przedstawiciele, ale organizatorzy zrobili niespodziankę i do komisji zaprosili uczestnika Rajdu Dakar Benediktasa Vanagasa. Przywitaliśmy go gorącymi oklaskami. Komisja miała niełatwe zadanie – wyłonić zwycięzców spośród 19 uczestników. Mimo że nie zajęliśmy pierwszego miejsca, niemniej się cieszymy, bo każdy uczestnik otrzymał zaproszenie do Areny Lodu w Akropolu. A co więcej, wiemy, że noszenie odblasków czasem może uratować życie i będziemy na drodze ostrożni i rozsądni.

Uczniowie 7 klasy

Więcej o konkursie: