Penktokų krikštynos

Lapkričio 29 dieną mūsų gimnazijos Mokinių savivalda suorganizavo puikią šventę – 5 klasės mokinių krikštynas. Šventės metu vyresnių klasių mokiniai priėmė jaunesnius draugus į savo būrį, bet prieš tai  jie turėjo atlikti įvairias užduotis ir įrodyti, kad tikrai yra verti gimnazistų vardų. Užduočių atlikimas visai nebuvo lengvas – tačiau linksmas ir smagus. Mokiniai su savo auklėtoja Aliona Rynkun bei tėvais greitai susidorojo su išbandymais ir buvo priimti į gimnazistų gretas. Renginio pabaigoje visi penktokai turėjo pasakyti „linksmą priesaiką“. Manome, kad šventės metu visi gerai pasilinksmino.

Mokinių savivalda

2-23-1-14-25-1-16-2
9-113-1

„Protonautų“ viktorina

Lapkričio 15 d. 5–8 klasių mokinių komanda „Sveikuoliai“ jau antrą kartą dalyvavo viktorinoje „Protonautai“, kuri propagavo sveiką gyvenimo būdą.

Viktorinos, vykusioje „Pramogų banke – Vakaris“ Vilniuje, metu mokiniai atsakinėjo į klausimus, sprendė uždavinius. Susirinkusieji turėjo galimybę pasiklausyti, kaip dainuoja choro „Olimpis“ solistai bei šoka grupė „Fresh“. Viktorinos užduotys buvo įdomios, mokiniams labai patiko. Gavome padėką už dalyvavimą konkurse bei dovanėles.

Biologijos mokytoja Edita Karpovič

Respublikinis konkursas ,,Lietuvos gamtininkas”

Lapkričio 10 dieną vyko kasmetinis mokinių biologijos žinių ir praktinių gebėjimų konkursas ,,Lietuvos gamtininkas”. Šiais metais į renginį buvo pakviesti 54 pirmąjį konkurso atrankos etapą laimėję 9 – 12 klasių moksleiviai iš visos Lietuvos, iš viso konkurse dalyvavo 180 mokinių. II-ojo etapo dalyviai bei jiems pasiruošti padėję mokytojai buvo pakviesti pasisvečiuoti Vytauto Didžiojo universiteto Kauno botanikos sode. Mokiniai atliko integruotas teorines ir praktines užduotis visoje botanikos sodo teritorijoje. Didžiausią įspūdį paliko botanikos sodo oranžerijos, kuriose apstu augalų iš įvairiausių pasaulio kampelių, taip pat gyvųjų drugelių kolekcija.

Mūsų gimnazijai konkurse atstovavo mokinės: Dominika Uvarova IG, Evelina Grigorovič IIG, Anna Asimovič ir Agnieška Petrukevič IVG.

Biologijos mokytoja Edita Karpovič

img_5006 img_4997 img_4758 15045805_1130342193687266_402623022_n-1

PROJEKTAS „TAUTŲ TILTAS“

„Tautų tiltas“ – projektas, kuris jau ketvirtus metus vykdomas mūsų gimnazijoje pagal Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro programą „Būkime kartu“.

Šiais metais projekte dalyvavo Vilniaus Lazdynų vidurinė mokykla (projekto koordinatoriai), Kalvelių „Aušros“ gimnazija, Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazija, Armenų savaitgalio mokykla ir mūsų –  Vilniaus r. Bezdonių Julijaus Slovackio gimnazija.

Projekto metu buvo organizuojami bendri renginiai, mokinių darbų parodos, susitikimai. Mokyklų bendruomenės pristatė savo tautos savitumą, etninės kultūros elementus (dainas, šokius, eilėraščius, tradicijas, papročius, valgius ir kt.). Projekto pabaigoje buvo suorganizuota šalies konferencija ,,Mes iš arti“.

Vienas projekto “Tautų tiltas” dalyvių susitikimas vyko ir mūsų gimnazijoje, jo tema buvo „Derliaus šventė“. Renginio metu vyko mokyklų komandų varžybos – „Rudens gerybės“. Mokiniai turėjo galimybę parodyti savo kūrybinius sugebėjimus, iš rudens gerybių.

Projekto apibendrinimas vyko Vilniaus Lazdynų mokykloje lapkričio 8 d., kur šalies konferencijoje I G mokinės Domomika Uvarova ir Vanesa Zajančkovska pristatė plakatą „Tautų tiltas“, technologijų mokytoja Edita Verkovska skaitė pranešimą ”Mes kartu“, o choras „Nuta“ atliko keletą lenkų liaudies dainų (vadovė Olga Krasodomska).

Šio projekto metu mūsų gimnazijos mokiniai užmezgė ne tik dalykinius, bet ir draugystės ryšius.

Technologijų mokytoja Edita Verkovska

?

dscf7461dscf7468dscf7473dscf7476dscf7477dscf7478dscf7489dscf7491

PATRIOTINĖS DAINOS MŪSŲ GIMNAZIJOJE

Lapkričio 11 dieną mūsų gimnazijoje vyko Lenkijos Nepriklausomybės Dienos minėjimas, kuris užbaigė Lenkų kalbos savaitę. Per šią savaitę mokiniai, vadovaujami lenkų kalbos mokytojų Editos Klimaševskos ir Anos Maciulevič, turėjo labai daug renginių: meninio skaitymo konkursą, tradicinį rašybos konkursą „Julijaus diktantas“, lenkų filmo dieną, pamokas apie kasdienę taisyklingą kalbą, dailės konkursą ir kt.

Renginys turėjo patriotinį atspalvį, kadangi muzikos mokytoja Olga Krasodomska parengė patriotinės dainos konkursą. Dainomis norėjome prisiminti šalies didvyrius, papasakoti apie partizanų gyvenimą, apie karius einančius į kovą su priešu… Taip pat norėjome įrodyti, kad patriotizmas tarp jaunimo nenyksta, kad prisimename ir gerbiame mūsų didvyrius. Kiekviena klasė turėjo paruošti dainą ir ją pristatyti, o komisijos nariai apdovanojo geriausius atlikėjus.

Vėliau vyko konkursų laureatų apdovanojimai. Renginį vainikavo patriotiška gaida – labai graži patriotinė daina „Rota“.  Po renginio gimnazijos bendruomenės atstovai nuvyko į Vilniaus Rasų kapines, kur  prie Motinos ir sūnaus širdies mauzoliejaus vyko iškilmingas Lenkijos Nepriklausomybės Dienos minėjimas.

Lenkų kalbos mokytoja Ana Maciulevič

?

20161111_085848

Projektas „Jaunimas iš Vilniaus krašto“

Spalio 26 dieną projekto „Jaunimas iš Vilniaus krašto“ dalyviai Daniel Veromei ir Donat Jurevič (iš Vilniaus J. I. Kraševskio gimnazijos) vedė užsiėmimą III G ir IV G klasių mokiniams apie šiuolaikinę lenkų muziką.

Šio projekto rėmuose mūsų gimnazijos mokiniai Deivid Gudanec ir Evelina Grigorovič spalio 28 dieną 8 ir I G klasių mokiniams vedė užsiėmimus apie šiuolaikinę anatomiją.

dsc_0507 dsc_0506 dsc_0505