Gedulo ir vilties diena

Birželio 14 d. yra minima „Gedulo ir vilties diena“ , skirta atminti pirmuosius NKVD organizuotus trėmimus į Sibirą.  Lietuvoje trėmimai vyko ištisomis šeimomis.  Tik pirmąją trėmimų savaitę buvo išvežta apie 30 tūkst. žmonių.  Iki šios dienos yra sunku tiksliai nustatyti ištremtų žmonių skaičių.

Mūsų gimnazijoje per istorijos pamokas mokiniai susipažino bei prisiminė tremtinių istoriją. Aptarė sunkų likimą ir gyvenimą ištremtų į Sibirą žmonių. Be to, tarp mokinių buvo paskelbta iniciatyva „Gyvybės medis“ kaip tremčių simbolis.  Iniciatyvos tikslas – skatinti mokinių domėjimąsi Lietuvos gyventojų tremties istorija, prisiminti mūsų šalies istoriją, ją pažinti, taip pat pagerbti buvusių tremtinių ir sunkų lagerių likimą ištikusių žmonių atminimą.

Istorijos mokytoja Ksenija Osipovič