Atvirų durų diena pataisos pareigūnų profesinio mokymo centre

Gegužės 26 dieną mūsų gimnazijos IG ir IIIG klasių mokiniai dalyvavo atvirų durų dienoje Vilniaus pataisos pareigūnų profesinio mokymo centre. Mokiniams buvo pristatyti atrankos į pareigūno pareigas reikalavimai, mokymo programa ir karjeros galimybės. Mokymo centro kursantai demonstravo savigynos užsiėmimus, specialiųjų priemonių naudojimo techniką ir amuniciją. Drąsiausi mokiniai išbandė savo fizines jėgas ir priemonių panaudojimo būdus. Vėliau mokiniai buvo palydėtį į tirą, kur buvo supažindinti su ginkluote ir jos panaudojimo taisyklėmis ir reikalavimais. Daugiausia susidomėjimo sulaukė Mokymo centre esanti mokomoji kamera, kurioje mokiniai buvo supažindinti su kratos atlikimo etapais, draudžiamųjų daiktų paieškos ypatumais. Susidomėjusiems pareigūno profesija buvo pristatytos Mokymo centro mokymosi ir gyvenimo sąlygos. Programos pabaigoje mokiniai taip pat buvo supažindinti su kinologo profesija. Mokymo centro kinologas ir jo augintinė Aiša pademonstravo, kaip yra dresuojamas tarnybinis šuo, kaip vyksta šunų apmokymo procesas.

Mokiniai, arčiau susipažinę su nauja profesija, rimtai susidomėjo galimybe tapti valstybės pareigūnu ateityje.

Renata Urbanovič ir Justyna Dacevič