Dzień Otwartych Drzwi w Ośrodku Szkoleń Zawodowych Służby Więziennej

26 maja b.r. uczniowie klas IG i IIIG naszego gimnazjum brali udział w Dniu Otwartych Drzwi w Ośrodku Szkoleń Zawodowych Służby Więziennej w Wilnie. Uczniowie zapoznali się z warunkami przyjęcia do pracy, programem nauczania oraz możliwościami zawodowymi. Studenci Ośrodku Szkoleń zademonstrowali zajęcia samoobrony, użycie specjalnego sprzętu i amunicji. Najodważniejsi uczniowie sprawdzali swoją siłę fizyczną i sposoby wykorzystania sprzętu. Później uczniowie byli zaproszeni do strzelnicy, gdzie mieli okazję zapoznać się z bronią oraz zasadami i wymaganiami jej korzystania. Ale najbardziej uczniów zaciekawiła cela więzienna, w której uczniowie zostali zapoznani z etapami i szczegółami poszukiwania rzeczy zabronionych u więźniów. Uczniowie także zapoznali się z zawodem kynologa. Dowiedzieli się, jak psy pomagają chronić granicę państwa, tropić i wykonywać inne funkcje, pomocne dla pracowników straży granicznej. Do domu uczniowie wrócili pełni wrażeń.

Justyna Dacewicz i Renata Urbanowicz