Wycieczka edukacyjna do Wilna

Uczniowie 6 klasy 18 grudnia uczestniczyli w programie edukacyjnym „Iluzje – nauka, mistyka czy oszustwo?“ w Muzeum Energetyki i Techniki w Wilnie. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, co to są iluzje, jak się one tworzą, co to miraż i fata morgana, jak na obłokach pojawiają się miasta, gdzie i kiedy można je zobaczyć. Ciekawie było obserwować poruszające się obrazki, śmiać się ze sztucznie utworzonej perspektywy i innych zadziwiających iluzji. Jednak największą frajdę sprawiło uczniom zwiedzanie sal interaktywnych, w których można praw fizicznych „dotknąć rekoma“: utrzymać piłkę w powietrzu tylko za pomocą samego powietrza, tworzyć muzykę z ruchu, zobaczyć kilka swoich kolorowych cieni, porównać wagę na Księżycu i Jowiszu, zapoznać się z żyroskopem, tworzyć ruchome mechanizmy z kół zębatych i wiele innych ciekawych rzeczy.

Następnie zwiedziliśmy Świąteczne Miasteczko na Placu Katedralnym, gdzie podziwialiśmy choinkę, zatrzymaliśmy się w zadumie przy szopce i po obiedzie w restauracji McDonald‘s pełni świątecznego nastroju wróciliśmy do domu. Brakowało nam tylko jednego – śniegu.

Wychowawczyni 6 klasy Regina Dubicka