Dzień Mamy w naszym gimnazjum

Jedno jest serce, jedno jedyne.
Co dzieli twoje łzy, smutki, radości.
Jedno jest serce, to serce matczyne,
pełne dobroci i pełne radości.

Dzień Mamy to święto wypełnione serdecznymi życzeniami, jest wyrazem wdzięczności, szacunku i miłości. Słowo: matka, mama, mamusia – to synonim miłości i dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia, to ostoja i poczucie bezpieczeństwa i wiary w to wszystko, co piękne i szlachetne.

Dnia 3 maja w naszym gimnazjum odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy. W pięknie udekorowanej kwiatami auli zebrało się sporo gości, którzy najpierw mogli obejrzeć wystawę prac uczniowskich, a później cieszyć się, widząc swoje pociechy na scenie. Uczniowie przygotowali dla swoich kochanych Mam montaż słowno-muzyczny. Nie zabrakło również pokazów tanecznych oraz inscenizacji. Dzieci w wyjątkowy sposób wyrażały swoją wdzięczność, szacunek, a nade wszystko okazywały swoją miłość do swoich kochanych mam.

Życzymy Naszym Mamom zdrowia i niech słonko dla nich jasno świeci zawsze i wszędzie!

Warsztaty mydlarskie z okazji Dnia Mamy: pachnąca i kolorowa kreatywność

Z okazji Dnia Mamy w gimnazjum odbyły się wyjątkowe warsztaty mydlarskie, podczas których dzieci mogły nie tylko stworzyć własne, pachnące i kolorowe mydełka, ale również poznać historię tworzenia mydła i zasady higieny osobistej.

Pierwsza część spotkania poświęcona była edukacji. Uczniowie dowiedzieli się, że pierwsze mydła były wytwarzane już w starożytności z popiołu i tłuszczów zwierzęcych. Poznali również podstawowe zasady higieny osobistej i dowiedzieli się, jak ważne jest regularne mycie rąk. Następnie nadszedł czas na kreatywną zabawę. Dzieci miały do dyspozycji różnorodne olejki zapachowe, barwniki i formy do mydła. Z ogromnym zapałem tworzyły swoje własne, niepowtarzalne mydełka, dobierając ulubione kolory i zapachy. Samodzielne robienie mydła to nie tylko świetna zabawa, ale również doskonała okazja do rozwijania zmysłu kreatywności i eksperymentowania. Uczniowie mogli puścić wodze fantazji i stworzyć mydełka w dowolnych kształtach i kolorach. Gotowe mydełka pięknie pachniały i zachwycały swoim wyglądem. Były one nie tylko wspaniałym prezentem dla mam, ale również pamiątką z warsztatów i dowodem na kreatywność i zaangażowanie dzieci.

Warsztaty mydlarskie były dla uczniów nie tylko świetną zabawą, ale również cenną lekcją historii, chemii i higieny. To wyjątkowe wydarzenie z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.

Marina Naumowa, Inesa Mackiewicz