Przedświąteczne spotkanie w teatrze

16 grudnia uczniowie klas 1-4 pojechali na wycieczkę do Rosyjskiego Teatru Dramatycznego w Wilnie na noworoczne przedstawienie „Nowy Rok w cyrku”.

W świat teatru wprowadzili uczniów pajac z klownem. Dzieci otrzymywały różne polecenia, które z chęcią wykonywały. Jednym z zadań było ocenianie konkurencji głównych bohaterów. Myślą przewodnią tego przedstawienia było uświadomienie widzom, że zwycięża nie konkurencja, a przyjaźń, współpraca, wzajemna pomoc. Mikołaj ze Śnieżką obdarowały uczestników prezentami. Dzieci były zachwycone imprezą.

Następnie udały się na wycieczkę po mieście, zwiedziły główną choinkę na Placu Katedralnym, upamiętniły swój pobyt zdjęciami. Do domu wróciły w świątecznym nastroju.

Ludmiła Łatyszewicz

nauczycielka klas początkowych