Zajęcie praktyczne w gimnazjum im. Giedymina w Niemenczynie

15 grudnia, 2015 r. nauczycielki języka angielskiego Inga Kondratowicz i Justyna Dacewicz wraz z uczniami Danielem Maciulewiczem (4 kl.) i Arturem Kondratowiczem (5 kl.) brali udział w praktycznym zajęciu-seminarium „Christmas. Using eTwinning platform in English lessons“ w Gimnazjum im. Giedymina w Niemenczynie. Podczas seminarium była przedstawiona platforma eTwinning, pozwalająca dla nauczycieli nawiązać kontakt z innymi nauczycielami w Europie oraz współpracować przy rozwijaniu różnych projektów. W tym czasie, kiedy nauczycielom była przedstawiana platforma eTwinning, uczniowe mieli swoje praktyczne zajęcie, gdzie musieli wykonać dwa zadania. Pierwszym zadaniem było samodzielne wykonanie pocztówki na temat Bożego Narodzenia oraz napisanie pozdrowienia w języku angielskim. Drugie zadanie było bardziej kreatywne – uczniowie na papierze musieli obrysować kontur swojej stopy i dłoni i z wyciętych części skleić renifera Rudolfa. Po wykonaniu zadań, uczniowie przedstawili swe prace i opowiedzieli o technice ich wykonania, po czym byli nagrodzeni dyplomami i słodkimi prezentami. W czasie praktycznego zajęcia nauczyciele i uczniowie dowiedzili się dużo pożytecznej informacji o platfomie eTwinning i projektach, a także uzyskali niemało praktycznych i ciekawych pomysłów, które przydadzą się w przyszłości.

Nauczycielka języka angielskiego Justyna Dacewicz