22 kwietnia – Międzynarodowy Dzień Ziemi

„Wpatrz się głęboko, głęboko w przyrodę, a wtedy wszystko lepiej zrozumiesz.”

Albert Einstein

Światowy Dzień Ziemi to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie.

Z tej okazji zorganizowaliśmy dla naszej grupy przygotowawczej „Krasnoludki“ wiele różnych zabaw z ekologią w tle. Dzieci miały okazję porozmawiać o tym, co sprawia, że Ziemia jest smutna (zanieczyszczona) oraz co możemy zrobić dla Ziemi, aby była szczęśliwa (czysta). Przedszkolaki przypomniały sobie także zasady segregacji śmieci, a na koniec wykonały piękną pracę plastyczną. Wszystkie te działania miały na celu podkreślenie, jak ważne jest nasze zaangażowanie w działania na rzecz naszej planety.

Inesa Mackiewicz