Prezentacja projektu „Szkoła liderów 2015 !”

13 listopada zaprosiliśmy mieszkańców naszej gminy, uczniów oraz gości na święto miasteczka Bezdan. Impreza została zorganizowana w ramach projektu „Szkoła liderów 2015”, który jest organizowany przez Dom Spotkań im. Angelusa Silesiusa oraz finansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w Polsce. W projekcie uczniowie naszego gimnazjum biorą udział już od czterech lat i we Wrocławiu wraz z animatorkami uczą się liderstwa, pracy w grupie oraz tworzenia projektów.

W tym roku grupa wróciliśmy z nowym pomysłem projektu, który musieliśmy zrealizować w swoim miasteczku. Celem projektu było zorganizować imprezę, podczas której będą przedstawione motto oraz logotyp Bezdan.Ogłosiliśmy więc konkurs na stworzenie identyfikacji graficznej dla naszej miejscowości. W imprezie, podczas której został przestawiony projekt, wzięli udział uczniowie i nauczyciele naszego gimnazjum, uczniowie i nauczyciele szkoły podstawowej „Saulėtekio” w Bezdanach, przedstawiciel od starostwa w Bezdanach pani Beata Kuczinskienė, kierowniczka biblioteki w Bezdanach pani Dorota Gajdamowicz oraz mieszkańcy miasteczka.

Impreza rozpoczęła się od powitania oraz obejrzenia filmiku o Bezdanach, prezentacji o projekcie. Nauczyciel historii pan Tomasz Bożerocki oraz nauczycielka pani Edyta Karpowicz, którzy byli razem z młodzieżą na projekcie, dzielili się wrażeniami, najciekawszymi wydarzeniami z wyjazdów. Spotkanie wzbogacili występy muzyczne uczniów przyszykowane przez panią od muzyki Olgę Krasodomską. Zwycięzcą konkursu „Logotyp Bezdan“ został Waldemar Baran, a najlepsze motto było Karoliny Jankowskiej. Zwycięzcy otrzymali nagrody.

Nagrody czekały też na tych, którzy nie uczestniczyli w konkursie, ale to popołudnie spędzili razem z nami. Sponsorem prezentów było starostwo w Bezdanach oraz zakład „Ponas Balionas“.

My, jako organizatorzy, mamy nadzieję, że impreza wszystkim się spodobała i wesoło wspólnie spędziliśmy czas wraz z zabawami, grami oraz interaktywnymi zajęciami.

Organizatorzy projektu Waldemar Baran, Augystyn Dubicki, Deiwid Gudaniec