Konkurs wiedzy o prawie i pracy policji

11 listopada 5 uczniów klasy IIIG i IVG (Wiesława Jurgielaniec, Rapolas Kučinskas, Jarosław Jankowski, Daniel Dubicki, Valdemar Baran) mieli zaszczyt reprezentować rejon wileński w konkursie wiedzy dotyczącej pracy policji oraz wiedzy o prawie. Konkurs odbył się w samorządzie miasta Wilna, a wzięło w nim udział 13 drużyn z okręgu wileńskiego.

Zadania sprawdzające wiedzę uczniów były ciekawie przemyślane, bo oprócz wiedzy teoretycznej – „książkowej” sprawdzanej za pomocą pytań otwartych, uczestnicy mieli dwa zadania związane z odgadywaniem i pantomimą. Musieli zgadnąć, jaki przedmiot, związany z pracą policjanta znajduje się w pudełku, zadając pytania, na które otrzymywali odpowiedź tak albo nie. Ostatnie zadanie związane z pantomimą wydało się być bardzo proste, jednak nie każdemu udało się pokazać tak, żeby jego drużyna właściwie nazwała czynność czy przedmiot związany z pracą policjanta. Akurat w tym zadaniu byliśmy szybcy i bardzo dokładni w swojej odpowiedzi.

Po ogłoszeniu ostatecznych wyników nasza drużyna była jedną z tych, które uzyskały najwięcej punktów. Nie dostaliśmy tytułu najlepszych, jednak jesteśmy dumni i zadowoleni z tego, że udało nam się pokonać rywali w eliminacjach rejonowych i reprezentować rejon wileński. Cieszymy się z nowych doświadczeń, możliwości sprawdzenia swojej wiedzy i osiągniętych rezultatów.

Uczestnicy konkursu