Wycieczka edukacyjna

22 października uczniowie IIIG i IVG klas wzięli udział w wycieczce, której celem była pomoc w podjęciu decyzji dotyczącej wyboru przyszłego zawodu. Młodzieżowe Centrum Pracy, które świadczy różnego rodzaju usługi pomagające młodemu człowiekowi w wyborze zawodu czy znalezieniu pracy, prowadzi również wykłady edukacyjne. W czasie spotkania z przedstawicielką Młodzieżowego Centrum Pracy uczestnicy wykonali test, którego wyniki zasugerowały im jaki typ zawodu mogliby wykonywać ze względu na własne zainteresowania. Oprócz tego można było zdobyć informację na temat studiów czy pracy za granicą, jak również wysłuchać wskazówek dotyczących pisania CV. Krótkie filmiki dotyczące wyboru studiów i przyszłego zawodu były ciekawym sposobem na zwrócenie uwagi ucznia na podstawowe aspekty planowania kariery.

Kolejnym punktem naszej wycieczki było Muzeum Ofiar Ludobójstwa, potocznie nazywanego Muzeum KGB. Zwiedziliśmy pomieszczenia muzeum, które gromadzi i przedstawia wszystko co dotyczy 50-letniej okupacji Litwy przez ZSRR, pomieszczenia więzienne w piwnicy budynku robią ogromne wrażenie; tragedia ludzi, którzy stawili opór, ich aresztowania, deportacja czy egzekucja – to wszystko zmusza do myślenia i uczy nas człowieczeństwa.

„Dzięki przewodnikowi, który w niezwykle interesujący sposób opowiedział o tym miejscu i historii, wycieczka stała się niepowtarzalną i niezapomnianą” Justyna Katkowska

Polecamy obejrzeniu filmik z Muzeum Ofiar Ludobójstwa https://www.youtube.com/watch?v=cl9Xcz4Qo2U.

Uczestnicy wycieczki