Projekt „W poszukiwaniu smaku ” we Wrocławiu

W połowie czerwca, 18 uczniów naszej szkoły i taka sama liczba uczniów szkoły miasta Głogów oraz 4 nauczycielki uczestniczyli w międzynarodowym projekcie Erasmus + „W poszukiwaniu smaku“, który odbył się we Wrocławiu. Głównym celem było zapoznanie uczniów z zawodami pracowników kuchni. Przez tydzień uczniowie uczyli się, jak przyrządzić różne potrawy, a także testowali zawody kucharza i jego pomocnika. Uczestnicy projektu dzielili się krajowymi osobliwościami kuchni: nasi uczniowie uczyli piec kibiny, robić leniwca, chleb smażony, chłodnik, szarlotkę oraz śledzie; natomiast uczniowie szkoły miasta Głogów ujawnili tajemnice produkcyjne tradycyjnych polskich dań.

W tym tygodniu dowiedzieliśmy się nie tylko subtelności pracy w kuchni, ale również mieliśmy okazję poznać miasto: zwiedziliśmy starówkę, odwiedziliśmy słynne miejsca, była dla nas zorganizowana gra terenowa, podczas której uczniowie musieli znaleźć słynne restauracje i inne obiekty powiązane z przygotowaniem żywności. Oprócz tego odwiedziliśmy winnicę, której gospodarze opowiadali o produkcji wina w warunkach polskiego klimatu. Jeden z wieczorów  spędziliśmy w zoo i oceanarium. Szkoda, ale z powodu przeprowadzenia w mieście półmaratonu, nie mieliśmy szansy trafić na przedstawienie kolorowych grających i tańczących fontann. Mamy nadzieję, że może to być powodem, aby odwiedzić to wspaniałe miasto jeszcze niejeden raz.

Dziękujemy administracji szkoły i Polskiej Fundacji „De Primario „za możliwość udziału w tym projekcie, za doświadczenie i szansę poznać Wrocław.

nauczycielka języka angielskiego Inga Kondratowicz oraz psycholog Ilona