Sprzątanie cmentarza Rossy oraz zajęcie edukacyjne

21 października uczniowie drugiej i trzeciej klasy wzięli aktywny udział w sprzątaniu cmentarza Rossy. Dzieci bardzo chętnie i starannie zgrabiały liście i wyrywały trawy na wydzielonym placu koło centralnej dróżki cmentarza.  Następnie udały się na grób ojca Juliusza Słowackiego, aby również sprzątnąć go od opadłych liści, ponieważ Juliusz Słowacki jest patronem naszej szkoły. Zapaliliśmy kilka zniczy na grobie ojca J. Słowackiego, a pozostałe znicze zostawiliśmy w budynku administracji na zapalenie ich podczas świąt listopadowych.

Na powrotnej drodze mieliśmy edukacyjne zajęcie w muzeum zabawek. Dzieci poznały rozmaite zabawki, niektóre używane były jeszcze w średniowieczu. Inne zadziwiły prostym sposobem ich wykonania. Na pewno teraz niejeden potrafi sam wykonać takie zabawki. Bardzo miło spędziliśmy czas, gdyż każdy samodzielnie mógł brać dowolne zabawki i z nimi się bawić.

Nauczycielka klas początkowych Franciszka Jankowska