Rašybos konkursas „Julijaus Slovackio diktantas“

Balandžio 8 d. mūsų mokykloje vyko konkursas, skirtas Julijaus Slovackio 205 gimimo ir 165 mirties metinėms paminėti, kurį organizavo lenkų kalbos mokytojos E. Klimaševska, A. Maciulevič ir H. Šapelienė. Į renginį atvyko garbingi svečiai: LEU Filologijos fakulteto dėstytoja doc dr Barbara Dvilevič, kuri paruošė mokiniams diktantą ir buvo vertinimo komisijos pirmininkė, taip pat atvyko Natalia Bacz  ir Sebastian Nowakowski iš Lenkų kalbos raidos užsienyje centro, kurie vedė seminarą susirinkusiems mokytojams. Konkurso rėmėjas buvo Vroclavo teisės universitetas.

Į konkursą atvyko raštingiausi mokiniai iš Nemenčinės K. Parčevskio gimnazijos, Buivydžių vidurinės mokyklos, Eitminiškių pagrindinės mokyklos ir Mostiškių pagrindinės mokyklos.

Kol mokiniai rašė diktantą, mokytojai išklausė seminarą, o vėliau kartu su mokiniais dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Pamoka su Slovackiu“. Pabaigai mūsų mokyklos mokiniai pristatė vaidinimą Julijaus Slovackio kūrybos motyvais, o komisija apdovanojo nugalėtojus.

Nugalėtojai:

9 klasė

I vieta – Dorota Šulska ( Buivydžių vidurinė mokykla)

II vieta – Robert Ciura (Mostiškių pagrindinė mokykla)

III vieta – Lech Javelski (Eitminiškių pagrindinė mokykla)

10 klasė:

I vieta – Valdemar Baran (Bezdonių Julijaus Slovackio vidurinė mokykla)

II vieta – Marta Gulbicka (Nemenčinės K. Parčevskio gimnazija)

III miejsce – Rafal Černiavski (Eitminiškių pagrindinė mokykla)

Lenkų kalbos mokytojos E. Klimaševska, A. Maciulevič ir H. Šapelienė