Edukacinis projektas „Pavasario keliais”

Nuo kovo 25 d. iki balandžio 30 d. mūsų gimnazijoje 1-4 klasių mokiniams bei parengiamosios grupės auklėtiniams buvo įgyvendinamas projektas „Pavasario keliais“, kurio tikslas buvo sudominti mokinius gamtos pasauliu, stebint jį, mokyti vaikus pamatyti gamtos grožį, ugdyti pagarbą gamtai, mokyti rūpintis augalais ir gyvūnais.

Projekto dalyviai turėjo atlikti įvairias įdomias užduotis, o buvo tai pavasario ženklų paieška, kūrybinio dailės darbo atlikimas, dalyvavimas kulinariniame konkurse „Valgau sveikai ir spalvingai“, kur mokiniai turėjo pagaminti sveikas daržovių ir vaisių salotas, dalyvavimas akcijoje „Aš žalias“, kurio metu mokiniai projekto apibendrinimo renginyje turėjo būti apsirengę žaliai.

Taip pat projekto metu mokiniai savo klasėse įkūrė mini darželius, kur pasėjo gėlytes bei pasodino svogūnus. Vaikai stebėjo savo augalus, rūpinosi jais, darė išvadas. Kiekviena klasė, nuėjusi į Bezdonių mišką, ieškojo pavasario ženklų, darė nuotraukas. Labai džiaugiuosi, kad ir tėvai prisijungę prie projekto ir padėjo savo vaikams nufotografuoti ankstyvo pavasario pirmąsias apraiškas. Visos nuotraukos bei priešmokyklinukų dailės darbeliai buvo reprezentuojami mokyklinėje parodoje, kur kiekvienas galėjo jais pasigrožėti, taip pat buvo sukurtas darbelių filmukas, kurį visi peržiūrėjo per baigiamąjį renginį. Projekto pabaigai mokiniai išmoko linksmą dainelę apie pavasarį.

Projekto tikslas buvo pasiektas, mokiniams jis labai patiko, todėl tikiuosi, kad ir kitais metais jis bus sėkmingai tęsiamas.

Projekto koordinatorė Ivona Šimak