Zajęcia wielkanocne w gimnazjum

Pierwszy miesiąc wiosny obfituje w piękne święta i uroczystości. W marcu obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet, Dzień 40 Ptaków, Dzień Ziemi, Dzień Św. Patryka, Św. Kazimierza i Dzień Św. Józefa oraz najbardziej oczekiwane święto wiosenne – Wielkanoc.

W gimnazjum w marcu odbyły się aktywne zajęcia STEAM dla grupy przygotowawczej, dzieci z przedszkola oraz uczniom klas początkowych. Podczas szkolenia rozwijane były poznawcze, kreatywna, kulturowa, komunikacyjna i emocjonalne kompetencje.

Nauczycielki Edyta Werkowska i Jolanta Šemienė wraz z uczniami klasy IIG uczyły maluchów malowania na dwa sposoby pisanek, uczestnicy wykonali też koszyczki do układania pisanek.

Niech budząca się wiosna dzieli się dobrocią, przynosi radość i wewnętrzną harmonię, wnosząc do naszych domów spokój i nadzieję.

Nauczycielka biologii Jolanta Šemienė