Konkurs ,,Mistrz historii Litwy”

Stowarzyszenie Nauczycieli Historii Litwy (lit. LIMA) już po raz dziesiąty organizuje ogólnokrajowy konkurs „Mistrz historii Litwy”. W pierwszym etapie konkursu, który odbył się 15 lutego w naszym gimnazjum, wzięli udział uczniowie klas IIG – IVG. Zwycięzcą został uczeń klasy IIG Daniel Aškelovič, który reprezentował nasze gimnazjum w finale konkursu.W etapie finałowym, który odbył się 1 marca 2024 r. w Sejmie Republiki Litewskiej, uczestnikom gratulowali nie tylko organizatorzy konkursu, ale także jego patronka, marszałek Sejmu Viktorija Čmilytė-Nielsen.Uczestnicy finału rozwiązywali zadania w Sali Aktu 11 marca. Później uczniowie mogli wziąć udział w zwiedzaniu Sejmu. Tymczasem nauczyciele wysłuchali wykładu o bezpieczeństwie państwowym Litwy, który prowadził Laurynas Kaščiūnas.

Nauczycielka historii Lilija Gajewska