Zajęcie edukacyjne pt. „Niestraszne”

27 lutego najmłodsi uczniowie naszego gimnazjum, a mianowicie dzieci grupy przygotowawczej i uczniowie 1-4 klasy, mieli okazję poznać z bliska przedstawicieli jednej z najbardziej rozległych i różnorodnych grup organizmów na naszej planecie- stawonogi. Pan edukolog w bardzo dostępny i ciekawy sposób przybliżył dzieciom świat tych zwierząt. Podczas tej lekcji przyrody uczniowie dowiedzieli się, gdzie żyją, jak odżywiają się pająki, karaluchy, skorpiony, jaszczurki, żmije, ropuchy i stonogi. Jedną z ciekawostek było to, że stonogi całkiem nie mają stu nóg, ale mogą ich mieć od czterdziestu do osiemset sześćdziesięciu dwóch.

Była to piękna lekcja przyrody, podczas której uczniowie nie tylko usłyszeli o stawonogach, ale, co najważniejsze, mogli zobaczyć na własne oczy i nawet niektóre z nich dotknąć.

Nauczycielka klas początkowych Iwona Szymak