Obóz letni „Źródełko”

W dniach 9-15 czerwca w gimnazjum dla najmłodszych uczniów odbył się obóz letni pod nazwą ,,Źródełko”. Z wielką niecierpliwością i zaangażowaniem czekaliśmy na jego otwarcie, ponieważ obszerny program zawierał różnorodne zajęcia plastyczne, sportowe oraz poznawcze. A więc pierwszy dzień wakacji rozpoczął się nie tylko ciekawie, ale i treściwie.

Pierwszego dnia obozowicze mieli Dzień Sportu. Były organizowane różnorodne konkurencje sportowo – ruchowe, podczas których uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności fizyczne, uczyli się gry zespołowej. Nie zabrakło również zabaw ruchowych.

Drugi dzień obozu minął pod hasłem „Kolory przyrody”. Na zajęciach plastycznych uczestnicy obozu poznali różne techniki plastyczne i wykorzystali je do tworzenia własnych prac. Na zakończenie dnia narysowali wspólny rysunek na folii pt. „Moje wymarzone wakacje”.

W czasie obozu szkolnego nie zabrakło również wycieczek. Zwiedziliśmy Muzeum Kolejowe, które znajduje się w historycznym pałacu dworca kolejowego w Wilnie. Dzieci miały okazję zapoznać się z historią kolei na Litwie, obejrzeć szereg eksponatów, a także praktycznie sprawdzić funkcjonowanie niektórych przyrządów.  Następnego dnia wybraliśmy się do Parku Sów, który znajduje się w Rudominie. Tam dzieci wysłuchały interesującego  opowiadania o różnych gatunkach sów oraz ich korzyści w przyrodzie. Oprócz sów dzieci zapoznały się z sokołem  wędrownym i krukiem. Wycieczki szkolne to świetny sposób na integrację uczniów oraz na zdobycie nowej wiedzy i umiejętności.

Ostatniego dnia obozowicze mieli pieszą wycieczkę do Niemenczyna. Pogoda nam dopisała, a więc pochód był przyjemnością. W Niemenczynie zwiedziliśmy Muzeum Etnograficzne, którego pracownicy zapoznali nas z historią naszej miejscowości, pokazali wiele eksponatów – niemych świadków historii. Po zwiedzaniu muzeum urządziliśmy na przyrodzie piknik.  Na zakończenie obozu nauczyciele życzyli uczniom miłych, słonecznych wakacji i treściwego odpoczynku.

W imieniu uczniów chcę podziękować naszej czułej opiekunce – dyrektor gimnazjum Wiesławie Wojnicz, paniom od klas początkowych:  Annie Fedorowicz, Tatianie Lachowicz, Wiktorii Podleckiej  za wspaniale zorganizowaną pracę w  obozie. Dziękujemy Samorządowi Rejonu Wileńskiego za wsparcie finansowe na organizację wypoczynku dzieciom.

Koordynator obozu Ludmiła Łatyszewicz