Bieg Papieski w Bezdanach

Sport jest przede wszystkim darem Bożym“

św. Jan Paweł II

Uczniowie naszego gimnazjum postanowili sportem uczcić pamięć papieża św. Jana Pawła II. 19 maja odbył się bieg uliczkami miasteczka Bezdan oraz zawody sportowe, w których brali udział uczniowie gimnazjum oraz goście z sąsiedniej szkoły „Sauletekio”. Otwarcia imprezy dokonała dyrektor gimnazjum Wiesława Wojnicz oraz pełniąca obowiązki starosty gminy Bezdany Danuta Klimaszewska. Organizatorzy zaopiekowali się atrybutyką oraz dobrym humorem. Nauczyciel wychowania fizycznego Henryk Rawdo przewodniczył na zawodach sportowych. Na początku imprezy wystąpił zespół Melodia, działający przy Domu Kultury w Bezdanach.

Wszyscy uczestnicy byli w świetnym humorze i dumni z siebie, że mogli uczcić pamięć Papieża św. Jana Pawła II na sportowo.

Inesa Mackiewicz