VI Rejonowy Festiwal Teatrów Szkolnych Mi*m’2021

W maju odbył się VI Rejonowy Festiwal Teatrów Szkolnych Mi*m’2021. Celem Festiwalu było popularyzacja gry scenicznej i prezentacja twórczości teatralnej dzieci oraz młodzieży, rozbudzanie w młodych artystach wrażliwości artystycznej, a także scenicznej, pobudzanie do poszukiwań nowych form teatralnych i repertuarowych.

Zespół teatralny „Skrzat” z naszej szkoły również brał udział. Widzów cieszyli przedstawieniem „Szczęście“, reżyser Edyta Klimaszewska oraz „Wiersze Jana Brzechwy” reżyser Alicja Łatyszewicz. Za spektakl „Wiersze Jana Brzechwy” zdobyliśmy III miejsce. Za spektakl „Szczęście“ otrzymaliśmy wyróżnienie.

Zwycięskie i wyróżnione zespoły wezmą udział w XXV Festiwalu Teatrów Szkolnych, który jest organizowany przez Stowarzyszenie Nauczycieli Szkół Polskich na Litwie „Macierz Szkolna”.

Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów twórczych.

Kierownik koła dramatycznego „Skrzat“ Edyta Klimaszewska oraz Alicja Łatyszewicz

Dyplom zwycięzcy

Wyróznienie