Do Betlejem nie jest tak daleko…

Ponieważ w Betlejem zawsze jest Boże Narodzenie,

w sercach chrześcijan każdy dzień jest Bożym Narodzeniem.

Św. Jan Paweł II

20 grudnia w gimnazjum zapanował  niepowtarzalny, świateczny nastrój, w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia wprowadził program o tematyce bożonarodzeniowej. Goście, rodzice, nauczyciele oraz uczniowie obejrzeli przedstawienie jasełkowe w wykonaniu uczniów naszego gimnazjum pod kierownictwem nauczycielki religii Inesy Mackiewicz oraz nauczycielki muzyki Olgi Krasodomskiej. Uroku przedstawieniu dodały pięknie śpiewane kolędy, stroje przygotowane przez rodziców oraz wspaniała dekoracja.

Swoją obecnością zaszczycił ksiądz parafii Arūnas Mitkevičius, który rozpoczął wspólne łamanie się opłatkiem. Spotkanie było okazją do złożenia świątecznych życzeń. Piękne życzenia złożyli: starosta gminy Michał Janczewski, dyrektor gimnazjum Wiesława Wojnicz.

Uczniowie otrzymali dyplomy za celującą oraz dobrą naukę w I trymestrze. Zostały także wręczone dyplomy uczniom  za udział w konkursach.

Po zaśpiewaniu kolęd i podzieleniu się opłatkiem wszyscy wspólnie zasiedli do wigilijnego stołu, by w świątecznej atmosferze spróbować tradycyjnych wigilijnych potraw.

Staropolska kolęda i opłatek połączyły nasze myśli i serca w ten wyjątkowy czas.

Inesa Mackiewicz