Nietradycyjna lekcja nauczania w Litewskim Muzeum Narodowym

17 grudnia uczniowie klas 3-4 wzięli udział w edukacyjnym zajęciu „Twórczość w epoce kamienia”. Zajęcie odbyło się w Litewskim Muzeum Narodowym w ekspozycji prehistorii.

Celem lekcji było pobudzić ciekawość uczniów, chęć poznania i zrozumienia starych rzeczy, doświadczyć radość z odkrycia. Za pomocą eksponatów uczniowie zapoznali się z epoką kamienia. Dowiedzieli  się, jakimi narzędziami posługiwali się ludzie. Najczęściej była to biżuteria, wyroby z bursztynu. Artystyczne były również wyroby z ceramiki (garnki, miski). Następnie każdy uczeń otrzymał kawałek gliny i sam mógł wykonać i upiększyć przedmiot oglądany na ekspozycji.

Wielką atrakcją była przejażdżka świąteczną ciuchcią po Starym Mieście. Zauroczyła również swoją pięknością choinka na Placu Katedralnym. Pięknie, cudownie upiększone miasto przypomina o nadchodzących świętach Bożego Narodzenia.

Zachwyceni i pełni wrażeń wycieczkowicze wrócili do gimnazjum.

Nauczyciel klas początkowych Ludmiła Łatyszewicz