Zbuduj, zaprogramuj, zapamiętaj- zajęcie edukacyjne z robotyki

6 grudnia  br. w naszym gimnazjum odbyło się niezwykłe zajęcia edukacyjne z robotyki, w których wzięły udział uczniowie klas 1-5 oraz najmłodsza klasa naszego gimnazjum – zeróweczka.

Podczas zajęć uczniowie uczyli się: kreatywności i sprytu, myślenia matematycznego i przestrzennego, pracy w zespole oraz szacunku dla kolegów i współpracowników.

Takie zajęcia z Lego  poprzez zabawę wprowadziły dzieci w świat robotyki i programowania. Uczestnicy zbudowali  roboty z kolorowych klocków Lego, a następnie ożywili je przy pomocy łatwego oprogramowania. Była  to przede wszystkim zabawa, która uczyła w przyjazny i zabawny sposób. Zajęcia edukacyjne  były dostosowane  do młodego wieku uczestników, a sposób ich prowadzenia do poziomu zaawansowania dzieci.

Na zakończenie na wznak, że otrzymali pierwszą wiedzę programowania, uczniowie otrzymali dyplomiki. Była to wspaniała zabawa.

Tatiana Lachowicz