Nietradycyjna lekcja w wileńskim zoo

„Dookoła świata w ciągu 90 minut“ – tak się nazywa zajęcie edukacyjne w wileńskim zoo. Właśnie w takim zajęciu w ubiegłym tygodniu wzięli udział uczniowie klas 1 i 5. Podczas wycieczki młodociani miłośnicy przyrody mieli możliwość zajrzeć „na niby” do różnych zakątków świata i podziwiać świat zwierzęcy charakterystyczny dla tych dalekich od nas regionów. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem obserwowali i poznawali mieszkańców zoo. Dowiedzieli się o ich przyzwyczajeniach, sposobach poruszania się i odżywiania się. Mogli oni też karmić papugi, dotykać węża, pogłaskać króliczki i świnkę morską. A któż może się pochwalić tym, że widział kapibarę, małpkę, nietoperza czy lemura na odległości wyciągniętej ręki?

Uczniowie wrócili pełni wrażeń i przekonania, że świat zwierzęcy jest bardzo różnorodny i pełen niepoznanych tajemnic.

Regina Dubicka, Anna Fedorowicz