Nietradycyjna lekcja na wystawie innowacji edukacyjnych „Szkoła 2019“

22 listopada w Centrum Wystaw i Konferencji „Litexpo” w Wilnie odbyła się 9 wystawa innowacji edukacyjnych „Szkoła bez ścian”, podczas której uczniowie naszego gimnazjum mieli okazję zobaczyć, usłyszeć i wypróbować różnorodne nowości, oferowane w świecie edukacji. Wystawę rozpoczął minister oświaty, nauki i sportu Algirdas Monkevičius, nawołując wszystkich razem zdobywać wiedzę i uczyć się jeden od drugiego. W czasie wystawy także odbywały się zajęcia dla nauczycieli, dyrektorów szkół, uczniów oraz ich rodziców. W sposób interaktywny były przedstawione metodyki nauczania, usługi edukacyjne, demonstrowane najnowsze środki naukowe i technologie, omawiane realnie działające przykłady szkolne i historie sukcesów. Największą popularnością wśród naszych uczniów cieszyły się Targi Badawcze i laboratoria o różnej tematyce, skierowane na promowanie badań i zajęć twórczych.

Nauczycielka jęz. litewskiego Alona Rynkun