Lekcja historii inaczej – Dzień Niepodległości Polski

Dzień 11 listopada w naszym gimnazjum rozpoczął uroczysty apel. Dziewczynki IIG klasy przedstawiły społeczności szkolnej drogę Polski do niepodległości, a także obejrzeliśmy krótki filmik z życiorysu marszałka Józefa Piłsudskiego. Na zakończenie wszyscy zebrani ogólnie odśpiewali Rotę.

Tego samego dnia lekcja historii przeniosła się do biblioteki Uniwersytetu Wileńskiego. Poznaliśmy zabudowania najstarszego uniwersytetu Litwy, chodziliśmy ogólnymi korytarzami, którymi kiedyś chodzili wielcy działacze polscy na Litwie. Uczniowie mieli możliwość zwiedzić obserwatorium i zobaczyć starówkę Wilna z lotu ptaka.

Lekcja historii miała uogólnienie na cmentarzu na Rossie, gdzie złożyliśmy wieniec przy mauzoleum matki i serca marszałka Józefa Piłsudskiego. Uczniowie naszego gimnazjum razem z wszystkimi uczestnikami śpiewali hymn Polski oraz Litwy i wzięli udział w uroczystości.

Trochę zmęczeni, ale z uśmiechem uczniowie wracali do gimnazjum. Pełni wrażeń byli zadowoleni, że lekcja  historii odbyła się inaczej niż zwykle.

Nauczycielki historii Lilia Gajewska i Ksenia Osipowicz