Historiada

4 pażdziernika uczniowie naszego gimnazjum brali udział w konkursie wiedzy historycznej „Historiada” który odbył się w Domu Kultury Polskiej i poświęcony był 450-tej rocznicy Unii Lubelskiej. W konkursie uczestniczyło sześć drużyn ze szkól polskich na wileńszczyźnie oraz jedna drużyna z Łotwy. Uczniowie w trakcie trzech rund odpowiadali na pytania testowe związane z historią Litwy i Polski w okresie od Unii Krewskiej do Ostatniego rozbioru Rzeczypospolitej.

Agnieszka Kowalewska, Paulina Mackewicz i Robert Kowalewski przedstawiali drużynę naszego gimnazjum. Uczniowie chętnie szykowali się do konkursu i głębiej poznawali historię naszych krajów. Uczestnicy twierdzili, że konkurs był wspaniałą zabawą, dużo ciekawostek dowiedzieli się o historii Litwy i Polski.

Nauczycielka historii Ksenia Osipowicz