Edukacyjna wycieczka do Trok

13 września uczniowie IVG klasy naszego gimnazjum uczestniczyli w edukacyjnej wycieczce do Trok.

Drogę pociągiem pokonaliśmy szybko. Nie zauważyliśmy, jak przed naszymi oczyma ukazał się średniowieczny zamek w Trokach. Spacerem szliśmy przez Troki, aż dotarliśmy do mostu łączącego ziemię z wyspą, na której znajduje się Zamek Trocki. Z zaciekawieniem słuchaliśmy opowiadania przewodnika, który potrafił zajmująco mówić o przeszłości Litwy. Również pływaliśmy statkiem po jeziorze Gelwe i podziwialiśmy piękną panoramę okolicy z zamkiem obronnym.
                      Do szkoły wróciliśmy zadowoleni, pełni wrażeń. Takie wspólne spędzone chwile pomagają integrować się i poznać lepiej siebie nawzajem.

Wychowawczyni IVG klasy