Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Czas wakacji dobiegł końca. Po dwóch miesiącach wolnego, uczniowie wrócili do szkolnych ławek.
Inaugurację roku szkolnego poprzedziła msza święta, którą celebrował ksiądz Arunas Mitkiewiczius.
Następnie uroczystość odbyła się na boisku szkolnym. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i wysłuchaniu hymnu rozpoczęły się świąteczne przemówienia. Na początku tradycyjnie głos zabrała pani dyrektor Wiesława Wojnicz. Serdecznie powitała po wakacjach uczniów, rodziców i nauczycieli i życzyła wszystkim sukcesów w nowym roku szkolnym, odczytała również list gratulacyjny Pani Mer rejonu wileńskiego Marii Rekść. Usłyszeliśmy dużo optymistycznych słów od wicemer rejonu wileńskiego Teresy Dziemieszko, starosty gminy Michała Janczewskiego, przewodniczącej ZPL w Bezdanach, dyrektor przedszkola Łucji Auziak. Uczniowie także opowiedzieli o ciekawie spędzonych wakacjach, a piosenki uczniowskie wprowadziły wszystkich w nastrój szkolny.
Głównym akcentem podczas święta były pierwszacy oraz grupa przygotowawcza, która po raz pierwszy przekroczyła progi naszego gimnazjum. Po swym występie uczniowie klas pierwszych i zeróweczki otrzymali plecaki.

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku Szkolnym!