PÓŁKOLONIE „POZNANIE HISTORII KLUCZEM DO PRZYSZŁOŚCI”

W czerwcu dla klas 6-IG zostały zorganizowane półkolonie letnie pt. „Poznanie historii kluczem do przyszłości”, celem których było wszczepienie uczniom wartości patriotycznych i zapoznanie z historią, poprzez nietradycyjnie prowadzone zajęcia, rozwijanie kreatywności, zdolności współpracy i komunikacji.

Projekt półkolonii współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.

Półkolonie rozpoczęły się od noclegu w gimnazjum oraz gry terenowej „Skarb Piłsudskiego“. W czasie noclegu, uczniowie uczestniczyli w grze terenowej, która polegała na poszukiwaniu skarbu oraz wymagała wiele wiedzy matematycznej, geograficznej itd.

Następnym zajęciem półkolonii było zwiedzenie przepięknego parku Belmonto w Wilnie. Uczniowie mogli podziwiać nie tylko piękno przyrody wileńskiej, ale także zwiedzić miejsce, gdzie niegdyś w 1892 roku, według danych historycznych mieszkał marszałek Józef Piłsudski. Oprócz parku Belmonto, uczniowie także podziwiali park botaniczny w Kojranach, zwiedzili mini park zoologiczny w Kolonii Wileńskiej. Odbyły się wycieczki „Śladami Piłsudskiego na Wileńszczyźnie”, które miały na celu pogłębienie wiedzy z zakresu historii, poznanie własnych korzeni i tradycji.

Uczniowie mieli też niemało zajęć rozrywkowych, to znaczy wesoło spędzali czas w kinie, kręgielni, parku zabaw „Skypark” i muzeum Iluzji.

Ostatni dzień półkolonii był najbardziej twórczy – uczniowie własnoręcznie wykonali wystawę prac plastycznych pt. „Symbole naszych czasów”. Obyło się podsumowanie półkolonii. Uczniowie na zakończenie wykonali przepiękne medale imienne, które wręczyli pracującym w czasie półkolonii nauczycielom oraz pracownikom gimnazjum i w taki sposób odwdzięczyli się za pracę i możliwość udziału w danym obozie letnim.

Justyna Dacewicz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą”