Lekcja na starówce wileńskiej oraz w muzeum

W upalny czerwcowy dzień uczniowie IG klasy wraz z uczniami sąsiedniej szkoły „Saulėtekio” wyruszyli na wycieczkę do Wilna.

Edukacyjną wycieczkę rozpoczęli od Ostrej Bramy i cichej modlitwy u stóp Matki Bożej. Później spacerowali wileńskimi ulicami, oglądali dom, w którym żył i tworzył Juliusz Słowacki – patron naszego gimnazjum. Na dziedzińcu tego domu, 25 czerwca 1927 roku wmurowana została w ścianie tablica z popiersiem J. Słowackiego, projektu Bolesława Bałzukiewicza. Tablica przy ul. Zamkowej powstała z inicjatywy Ferdynanda Ruszczyca. Dziedziniec domu nosi imię Juliusza Słowackiego. Zwiedzili Uniwersytet Wileński, gdzie studiował poeta. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzenie Muzeum Sztuki. Uczniowie obejrzeli wystawę pt. „Magicy mody z Paryża. 1920-1999”. Także uczestniczyli w warsztatach robienia własnych perfum. Uczestnicy wycieczki pełni wrażeń i zadowolenia wrócili do gimnazjum.

Edyta Klimaszewska