Wycieczka nad morze

17-18 czerwca 50-osobowa grupa uczniów z Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Bezdanach wraz z wychowawcami udała się na wycieczkę do Kłajpedy oraz Połongi.

Nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy od nadmorskiego kurortu Połonga. Spacerowaliśmy po parku – niegdyś ogrodach Tyszkiewiczów. Wielkie wrażenie na wielu wywołał  widok morza oraz spacer po molo. Mieliśmy również okazję zwiedzić Muzeum Iluzji. Zobaczyliśmy ciekawą kompozycję i zanurzyliśmy się w nieskończoną przestrzeń iluzji.

Następnego dnia byliśmy w Kłajpedzie, pierwszą atrakcją była przeprawa statkiem na drugi brzeg morza. Podczas przedstawienia w delfinarium wszyscy byliśmy zaskoczeni mądrością delfinów oraz poznaliśmy na czym polega praca trenera. Zwiedziliśmy również Muzeum Morskie, gdzie podziwialiśmy ogromne akwaria fauny i flory morskiej. Późnym wieczorem pełni wrażeń i zadowolenia wróciliśmy do domu.

Przewodnicząca koła metodycznego wychowawców klasowych  Justyna Dacewicz

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Edyta Klimaszewska