DZIEŃ DZIECKA W BEZDANACH

7 czerwca uczniowie klas początkowych zakończyli rok szkolny i rozpoczęły się dla nich wakacje. Z tej okazji w gimnazjum odbyła się tradycyjna impreza – Dzień Dziecka. Pogoda dopisała, dlatego święto było zorganizowane na świeżym powietrzu – na boisku przy gimnazjum.

Na początku zebranych przywitała dyrektor gimnazjum pani Wiesława Wojnicz, która złożyła wszystkim dzieciom najserdeczniejsze życzenia i zaprosiła do wspólnej zabawy. Następnie wesołej imprezy dzieciom i ich rodzicom życzył starosta gminy pan Michał Janczewski. Na wstępie uczniowie klas młodszych i starszych zaprezentowali kilka występów tanecznych, niespodzianką dla zebranych był występ pani Melisy Walinowicz, która wraz z partnerem zatańczyła dwa piękne tańce. Później prowadząca imprezy, przewodnicząca Rady Uczniowskiej gimnazjum – pani Edyta Klimaszewska, zapoznała wszystkich z programem święta i dalej czuwała nad jego przebiegiem. Starsi uczniowie i przybyli dorośli goście mieli okazję wzięcia udziału w zabawach sportowych, którym przewodniczył nauczyciel wychowania fizycznego pan Henryk Rawdo. Zwycięzcy później zostali nagrodzeni z rąk pani dyrektor medalami.

Dla młodszych natomiast były przyszykowane zjeżdżalnie, zabawy z wesołymi clownami, malowanie na twarzy, bańki mydlane i inne atrakcje. Do pomocy dzieciom i ich rodzicom podczas całej imprezy były obecne nauczycielki gimnazjum, które w tym roku łatwo było rozpoznać po jednakowych koszulkach. Wszystkich obecnych wesołym śpiewem i skoczną muzyką zabawiał też pan Paweł. Dzieci mogły częstować się cukrową watą oraz popcornem, a niespodzianką dla nich były lody, tak pasujące w upalny wieczór. Na zakończenie imprezy można było posilić się na ogniu pieczonymi kiełbaskami.

Impreza była bardzo udana, a za to serdecznie dziękujemy dla Wileńskiego Oddziału Rejonowego ZPL oraz starostwa bezdańskiego, bez których wsparcia finansowego nie moglibyśmy zorganizować tak pięknego święta dzieciom. Dzięki nim każde dziecko wracało do domu z uśmiechem na twarzy i pięknymi wrażeniami, które w pamięci zostaną jeszcze długo.

Anna Maciulewicz

zdjęcia Dmitrij Kudriavcev, Robert Kowalewski