Dzień Sportu

Sport ujawnia nie tylko bogate możliwości fizyczne człowieka, ale także jego zdolności intelektualne i duchowe.

Nie polega jedynie na sile fizycznej i wydolności mięśni, ale ma także duszę.

Św. Jan Paweł II

17 maja odbył się bieg uliczkami miasteczka Bezdan, który jest organizowany już od sześciu lat poprzez nasze gimnazjum, aby uczcić pamięć papieża św. Jana Pawła II.

W święcie sportowym wzięli udział także uczniowie ze Szkoły Podstawowej „Saulėtekio” w Bezdanach oraz uczniowie z Gimnazjum im. Konstantego Parczewskiego w Niemenczynie. Otwarcia imprezy dokonała dyrektor gimnazjum pani Wiesława Wojnicz.

Organizatorzy–nauczyciel wychowania fizycznego Henryk Rawdo, nauczycielka religii Inesa Mackiewicz oraz nauczycielki klas początkowych-przyszykowali trasę do biegania  oraz zabezpieczyli dobry humor podczas zawodów sportowych.

Impreza rozpoczęła się od biegu uliczkami Bezdan. Młodsi uczestnicy święta uczcili pamięć papieża św. Jana Pawła II biegiem dookoła stadionu. Następnie odbyły się zawody sportowe: skoki w dal, podnoszenie ciężarów, zawody koszykówki, bieg na czas i inne. Uczniowie klas początkowych   zmagali się w estafetach sportowych.

Po zawodach sportowych odbyło się uroczyste nagrodzenie zwycięzców. Pyszne, pieczone kiełbaski i dobry humor sprawiły, że impreza na długo pozostanie w pamięci uczniów i nauczycieli. Wszyscy uczestnicy byli dumni z siebie, że mogli uczcić pamięć św. Papieża Jana Pawła II.

Nauczycielka religii Inesa Mackiewicz